Po preobratu zmaga v Podčetrtku

Naši fantje so po uvodnem porazu v Šentjurju danes premagali tekmece iz Podčetrtka in dosegli prvo ter pomembno zmago v ligi za obstanek. Naslednja tekma bo 13. marca ob 19:30 v Laškem.

TERME OLIMIA PODČETRTEK : ZLATOROG LAŠKO 77:83 (21:18, 22:16, 23:24, 11:25)
Kaleb Joseph, 26 točk, Dragan Bjeletić 15 točk, 13 skokov, Tomaž Jereb 17 točk, 5 ukradenih žog, Igor Tratnik 13 točk, 6 skokov.
CELOTNA STATISTIKA
Košarkarji Podčetrtka so obračun z Laščani začeli dobro in po začetnih minutah prvo otipljivo prednost dosegli v 6. minuti, ko so povedli s 15:8. Vendar so naši fantje v predzadnji minuti prve četrtine izid izenačili. Kljub vsemu, so domači v 2. četrtino vstopili s tremi točkami prednosti. V drugi četrtini pa so igralci iz Podčetrtka z delnim izidom kar 16:0 tudi povedli s 16 točkami razlike. Košarkarji Zlatoroga so se v zadnjih štirih minutah druge četrtine le zbrali in na polčas so gostje odšli z znosnih 9 točk zaostanka. Drugi polčas so domačini znova začeli odlično in z delnim rezultatom 15:2 prednost povečali na 22 točk razlike, vendar so naši fantje z nepopustljivostjo ponovno prišli celo do vodstva, ko je rezultat na semaforju, dobrih pet minut pred koncem tekme, kazal 68:70 za Zlatorog. Sledila je napeta končnica, v kateri so Laščani pokazali več zbranosti in se na koncu veselili zmage.