Člani zmagoslavno začeli novo tekmovalno sezono

HOPSI POZELA : ZLATOROG LAŠKO 66:83 (17:25, 20:17, 8:15, 21:26)
Hopsi Polzela: Copot 10, Jurček 7, Drekalović 5, Goltnik 1, Carver 12, Kosič 19, Habot 4, Kureš 8.
Zlatorog Laško: Benson 16, Jereb 2, Požin 7, Stipaničev 11, Kellner 4, Grušovnik 12, Ličen 8, Routt 23.
CELOTNA STATISTIKA
Košarkarji Zlatoroga so uspešno začeli jubilejno 30. državno prvenstvo. Na Polzeli so v vseh pogledih nadigrali tekmeca in zasluženo zmagali s 83:66.
Hopsi so vodili le na začetku tekme s 4:0, nato pa so gostje prevzeli pobudo in od 8:6 vodstva niso več izpustili iz rok. Na začetku druge četrtine so imeli že dvomestno prednost (29:17). Kanček upanja za peščico domačih gledalcev v dvorani na Polzeli je posijal sredi tretjega dela igre, ko je razlika padla na 43:48, toda nemoč domačih igralcev proti agresivni obrambi gostov ga je hitro pokopala. Gostje so po treh četrtinah vodili s 57:45, najvišjo prednost na tekmi pa so zabeležili v 36. minuti pri 73:52.
Odlično premierno predstavo v dresu Zlatoroga je prikazal 211 centimetrov visoki Američan Logan Routt, ki je v 26 minutah dosegel 23 točk ob stoodstotnem metu. Zadel je vseh deset poskusov iz igre ter vse tri proste mete. Za indeks 35 je dodal še štiri skoke in štiri ukradene žoge.
Proti svojim bivšim soigralcem s Polzele se je izkazal tudi Casey Bryan Benson, ki je zbral 16 točk, osem skokov in tri podaje. Za Hopse je največ točk dosegel Žan Kosič (19 točk, 5 podaj).
Hopsi bodo naslednjo tekmo igrali 3. oktobra v Domžalah, Zlatorog pa bo dva dni kasneje gostil Rogaško.