Zmaga nad Rogaško in skok na vrh lestvice Lige Nova KBM

Zlatorog Laško je na tekmi 20. kola Lige Nova KBM v domači dvorani Tri lilije vknjižil še 16. zmago sezone. Državni podprvaki so z 61:55 premagali Rogaško in se na vrhu lestvice po številu zmag izenačili z novomeško Krko in ljubljansko Union Olimpijo.

Obiskovalci tekme v Treh lilijah so videli majhno število točk in zelo razburljiv finiš. Košarkarji Zlatoroga so sicer v drugi četrtini vodili že s 15 točkami razlike (30:15), a so se Slatničani na začetku tretjega dela tekme vrnili v igro. Pred zadnjima dvema minutama dvoboja sta bili moštvi poravnani na 53:53, izenačenje pa je z zadetim metom za tri točke prelomil Nejc Barić, po trehzgrešenih trojkah Rogaške pa je s polaganjem za 58:53 tekmo dokončno gostiteljem v prid odločil Jan Špan. V izdihljajih dvoboja je mirno roko na črti prostih metov zadržal še Ramo Rizvić in Laščani so se veselili zaslužene, a težko prigarane zmage.

V dresu Zlatoroga je na parket stopilo osem košarkarjev – Jan Špan je tako na igrišču preživel vseh 40 minut, tudi Nejc Barič in Igor Tratnik sta odigrala več kot 36 minut. Najboljši strelec moštva je bil Tratnik z 22 točkami, temu izkupičku pa je dodal še osem skokov. Ramo Rizvić je k zmagi prispeval 18 točk in šest skokov, Špan pa se je ustavil pri 13 točkah. Med strelce sta se v domači ekipi vpisala še Barič, dosegel je šest, in Urban Durnik, ki je dosegel dve točki. Za Rogaško je Tadej Ferme v 40 minutah igre dosegel 18 točk.

Košarkarji Zlatoroga se bodo na parket znova vrnili v sredo, ko se bodo v Novem mestu na tekmi 21. kola Lige Nova KBM pomerili s Krko.

Aleš Pipan, glavni trener Zlatoroga Laškega:
”Pričakovali smo težko tekmo proti dobri ekipi iz Rogaške Slatine. Skozi ves dvoboj se je zdelo, kot da igramo v krču. Predvsem v napadu nam ni steklo tako, kot bi moralo, nismo se zmogli sprostiti. Videti je bilo, da so bile naše noge kar precej težke. V obrambi smo dokaj dobro pokrivali tekmečeve najboljše strelce in solidno sodelovali. Zmagi se kljub vsemu ne gleda v zobe. Vse skupaj moramo čim prej pozabiti in se osredotočiti na naslednje tekme. Zagotovo se bomo v prihodnjih dneh precej bolj pripravljali na začetek Lige za prvaka. Tekmi s Krko in Hopsi, rezultatsko gledano, za nas nista pretirano pomembni, kljub vsemu pa se bomo potrudili, da zabeležimo novi zmagi. Pritiska ni, fantje bodo lahko zaigrali povsem sproščeno, želim pa si, da se vrnejo v formo z začetka sezone.”

Nejc Barič, igralec Zlatoroga Laškega:
”Na tekmi z Rogaško smo zopet pokazali eno izmed slabih lastnosti naše ekipe. Po odličnem prvem polčasu smo tretjo četrtino začeli premalo motivirano. Košarkarji Rogaške so tako pridobili na samozavesti, zaigrali pa so tudi z večjim zaletom v napadu, tako da smo se nazadnje mučili praktično do konca tekme.”