Zmaga nad Elektro

Z zmago nad Elektro s 87:76 si je Zlatorog priigral 12 zmago v prvem delu državnega prvenstva.

Potem, ko je domača ekipa lokalni dvoboj začela precej odprto in odločno, se je že proti koncu prve četrtine začela kazati drugačna igra. Gostje so se zbrali, začeli napadati in se Laščanom tako približali, da so v 18. minuti celo povedli. Domači strateg je dal že kmalu po začetku v igro najmlajše igralce, Ledla, Lisico, Bariča (ki je bil celo v prvi petorki) ter Durnika, ki so se ne glede na rezultat dobro znašli pod obroči. Prav vsi so tudi prišli do točk. A vseeno so morali drugi del tekme prevzeti v svoje roke bolj izkušeni Zlatorogovci, ki pa so Šoštanjčane uspeli ugnati šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili z 31:20. Do 22 točk je prišel Saša Zagorac, ki je vknjižil še 10 skokov, 20 točk pa je zabeležil še Miha Lapornik. Naklopi za poškodovane je tudi tokrat sedel kapetan Jurak, ki mu želimo čimhitrejše okrevanje.

Zlatorog: Elektra 87:76 (24-12, 10-29, 22-15, 31-20)

Zlatorog: Barič 5, Ledl 3, Lisica 2, Tratnik 5, Durnik 4, Jovanović 11, Lpaornik 20, Marasović 8, POnjavič, Zagorac 22, Grdadolnik, Vašl 7

Elektra: Kosi, Čebašek 14, Špegel, Cohn III 21, Zagorc 2, Malus 9, Lekič 4, Fifolt 14, Bukovič 4, Bajramlić, Hasić, Brčina 8.