Zmaga nad Avstrijci in premierni nastop Steinerja

Tekma pokala Alpe Adria med Zlatorogom in avstrijskim BK Dukes se je končala z zmago domačih, boljši so bili z 99:84. Laščani so pobudo prevzeli že v prvih minutah in v enakem tempu nadaljevali celoten prvi polčas. V drugem delu so se gostje malce zbrali in zaigrali drugače, vendar še vseeno ne dovolj, da bi lahko prišli do zmage. Varovanci Aleša Pipana vsako tekmo znova dokazujejo, da so njihovi treningi kakovostni in da tudi igra postaja iz tekme v tekmo boljša.

Pipan je dal možnost vsem igralcem, najbolje pa jo je izkoristil David Steiner, ki je dosegel 8 točk in se izkazal še v obrambi.

Žal pa je malce grenek priokus zmagi prinesla poškodba gležnja Mihe Vašla, ki je bil do zadnje četrtine nerešljiva uganka gostom.

Srelci: Jurak 8, Barič 3, Jeftić 19 (5×3), Krušič 2, Steiner 8, Vašl 13, Abrams 20 (10 skokov), Vujasinović 4 (9 asistenc), Đekić 13 (7 skokov), Čebašek 9.