Zlatorog zanesljivo v četrtfinale Pokala Spar!

Košarkarji Zlatoroga Laškega so v petek postali zadnji udeleženci slovenskega pokalnega tekmovanja. Tudi na povratni tekmi 5. kroga Pokala Spar so svoje delo proti Portorožu opravili nadvse suvereno, saj so uspehu z gostovanja na Obali z 28 točkami razlike tokrat dodali zmago s 100:66.

Portorožani so domačim košarkarjem uspešno sledili do 15. minute, ko je bil rezultat poravnan na 29:29, nato pa so slednji prevzeli pobudo. Do polčasa so si zagotovili osem točk naskoka (42:34), boljšo igro pa prenesli tudi v drugi polčas, ki so ga dobili z 58:32.

Med izbranci Aleša Pipana so po težkem sredinem preizkusu v Ligi Nova KBM proti Union Olimpiji tokrat veliko priložnosti dobili igralci, ki sicer igrajo manj. Ibrahim Mulaomerović je tako v slabih 21 minutah dosegel 10 točk in štiri podaje, najboljši strelec tekme pa je bil z 20 točkami Jan Špan. Litijan je ob tem podelil tudi osem podaj, a s tem dosežkom ni bil najboljši v svoji ekipi. Še podajo več je namreč ob osmih skokih in 12 točkah prispeval Ramo Rizvić. Zasedba Zlatoroga je na tem obračunu skupaj zbrala izjemnih 30 podaj.

Naslednji nasprotnik Laščanov bo znan v sredo, 1. februarja, po 11. uri. Tedaj bo na sedežu sponzorja tekmovanja v Ljubljani potekal žreb pred četrtfinalom. V njem se bodo ekipe merile po enakem sistemu kot do sedaj (s tekmama doma in v gosteh), skupni zmagovalci pa bodo napredovali na finalni turnir. Poleg Zlatoroga so se med osmerico najboljših moštev zavihteli Sixt Primorska, Konjice, Rogaška in Hopsi, neposredno pa so bili tja uvrščeni Helios Suns, Krka in Union Olimpija.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
“Zagotovili smo si napredovanje v četrtfinale Pokala Spar in s tem izpolnili svoj cilj v tem delu tekmovanja. Na povratni tekmi so več priložnosti za dokazovanje dobili tisti naši košarkarji, ki sicer igrajo nekoliko manj. Ta tekma je sedaj za nami, pomembno je, da smo jo zaključili brez poškodb. Osredotočamo se že na naslednje preizkuse, ki nas čakajo.”