Zlatorog z zmago začel novo sezono

Košarkarji Zlatoroga so v sklopu Helios Alpe Adria cup, v domači dvorani Tri lilije, gostili slovaško ekipo BC Prievidza in jo premagali z rezultatom 98:80.

V prvi četrtini, ki je bila izenačena, si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti. Miha Lapornik je že v uvodnih 10ih minutah dosegel kar 15 točk.

Drugo četrtino so bolje odigrali Laščani, ki so prevzeli pobudo in odšli na glavni odmor s prednostjo dvanajstih točk.

V uvodnih minutah tretje četrtine so se igralci Prievidze približali, vendar ne bližje kot na tri točke zaostanka. Nato so košarkarji Zlatoroga prevzeli pobudo in z odlično obrambo ter hitrimi protinapadi in zadetimi trojkami pobegnili na 77:61.

V zadnji četrtini so priložnost dobili tudi tisti igralci, ki so igrali manj ter uspešno opravičili zaupanje trenerja Pipana. Ob koncu tekme je na semaforju kazalo 98:80.

Pri Zlatorogu se je med strelce vpisalo kar deset igralcev, ki so skupaj zadeli kar 17 trojk.

ZLATOROG LAŠKO : PRIEVIDZA 98:80 (25:25, 28:16, 24:20, 21:19)

Zlatorog Laško: Lapornik 27, Barič 17, Zadnik 13, Ledl 12, Grdadolnik 9, Durnik 8, Polutak 6, Vodiškar 2, Kusovac 2, Miljković 2, Medvešek, Lisica.
Prievidza: Voss 14, Musil 13, Zorvan 13, Mokran 12, Glasgow 9, Sitton 8, Bilik 8 Horvath 3, Hormada, Pondela, Pipiška.

Naslednjo tekmo bodo igralci Zlatoroga odigrali že v petek 13.oktobra, ko v 2. kolu lige Nova KBM v Laškem gostujejo igralci Sixt Primorske.