Zlatorog na koncu brez finala Lige Nova KBM

Košarkarji Zlatoroga iz Laškega so s porazom na tretji polfinalni tekmi Lige Nova KBM proti Rogaški (57:74) zaključili s tekmovalno sezono 2016/17. Laščani so tako po zmagi na uvodni tekmi polfinalnega niza v Rogaški Slatini, sezono zaključili prav na gostovanju pri ekipi, s katero so se v tej sezoni pomerili kar devetkrat.

Trener Zlatoroga, Aleš Pipan, je svojega kolega na klopi Rogaške, Damjana Novakovića, nekoliko presenetil na samem začetku tekme, ko je namesto Urbana Durnika in Jana Špana v prvo peterko postavil Miloša Miljkovića in Romana Rubinštejna. Mladi Belorus je Špana, ki zaradi poškodbe mečne mišice sploh ni stopil na parket, odlično nadomestil na samem začetku tekme, in bil s šestimi točkami najboljši strelec Laščanov po prvi četrtini, a državni podprvaki iz minule sezone so proti Rogaški po desetih minutah igre zaostajali s 13:19.

Slatničani so z dobro igro nadaljevali tudi v drugem delu tekme in po zadetem metu za tri točke Tadeja Fermeta je semafor v dvorani v Rogaški Slatini dobre tri minute do konca prvega polčasa kazal že 34:23 za domačo ekipo. Takrat so se košarkarji Zlatoroga zbrali in odgovorili z nizom devetih zaporednih točk, s katerim so se ob koncu polčasa približali na vsega dve točki zaostanka (32:34).

Kljub temu, da so Laščani vztrajno lovili Slatničane, pa so ti vseskozi vzdrževali prednost in moštvu iz mesta ob Savinji niso dopustili, da se preveč približa. Tako so minuto do konca tretje četrtine povedli z 12 točkami razlike (52:40), v zadnji četrtini pa je razlika med ekipama le še naraščala, in Rogaška se je na koncu veselila zaslužene zmage.

V dresu Zlatoroga je bil z 18 točkami in petimi skoki najbolj razigran Ramo Rizvić, edini preostali košarkar, ki je dosegel dvomestno število točk, pa je bil Miloš Miljković s 15 točkami in devetimi skoki. Rubinštejn se je na koncu ustavil pri osmih točkah in šestih skokih.

V tej sezoni so košarkarji Zlatoroga v državnem prvenstvu odigrali 35 tekem. Na 23 tekmah so slavili zmago, dvanajstkrat pa so parket zapustili sklonjenih glav.

Prvi del Lige Nova KBM so Laščani s 17 zmagami in petimi porazi zaključili na tretjem mestu lestvice, v polfinale pa so se iz Lige za prvaka po desetih odigranih tekmah v polfinale podali iz tretjega mesta s petimi zmagami in prav toliko porazi. Sezono je Zlatorog sklenil brez najboljšega strelca in skakalca ekipe Igorja Tratnika, ki si je zaradi poškodbe kolena sezono predčasno zaključil po sedmih kolih drugega dela prvenstva.

Košarkarji Rogaške se bodo v velikem finalu Lige Nova KBM pomerili z Union Olimpijo, ki je v polfinalnem nizu z dvema zaporednima zmagama ugnala Krko.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Čestitke košarkarjem Rogaške za uvrstitev v finale Lige Nova KBM. Slatničani imajo v svojih vrstah bolj kvalitetne igralce, kar se je še posebej videlo na drugi in tretji tekmi polfinalnega niza. Lepo se je videlo, da smo bili na obeh tekmah zraven do zadnjih petih minut srečanja, nato pa se je nam preprosto ustavilo. Imamo zelo kratko klop, na tretji tekmi pa nam ni uspel pomagati tudi Jan Špan, od katerega je naša igra v veliki meri zelo odvisna. Brez poškodb smo zdržali skozi celotno sezono, nato pa sta se nam v samem finišu poškodovala dva ključna igralca. Po Ligi za prvaka so vsi strokovnjaki ocenjevali, da proti Rogaški nimamo nobenih možnosti za zmago. Vse pohvale fantom, ki so na vsaki tekmi dali vse od sebe. Ko so dobili priložnost, so jo tudi izkoristili, in tako pridobili veliko izkušenj za nadaljnjo košarkarsko pot. Naš cilj, tudi v prihodnost, je, da mladi košarkarji dobijo priložnost, in se s pridobljenimi izkušnjami nekega dne skušajo prebiti v vrhunske klube.”

Matej Krušič, kapetan Zlatoroga Laškega:
“Najlepša hvala vsem navijačem, ki so prišli za nas navijat v Rogaško Slatino. Mi smo na parketu dali vse od sebe. Zelo se nam je poznala odsotnost dveh ključnih igralcev. Glede na ekipo, s katero smo v tej sezoni predstavljali Zlatorog Laško, smo v tej sezoni dosegli svoj maksimum. Za to gredo velike zahvale tudi našemu trenerju Alešu Pipanu. Morda je na koncu manjkala pika na i, torej uvrstitev v finale. Kljub vsemu smo prikazali dobro igro. Bilo je nekaj vzponov in padcev, a ponosen sem, da sem bil kapetan takšnega moštva. Vsem fantom in članom strokovnega štaba želim veliko sreče v nadaljevanju njihovih športnih poti.”

Nejc Barič, igralec Zlatoroga Laškega:
“O tretji tekmi polfinala na žalost ni veliko za povedati. Rad bi se zahvalil svojim soigralcem za izjemno sezono, strokovnemu štabu, da je verjel v nas, navijačem, da so nas spodbujali skozi celotno sezono, še posebej v polfinalu. Hkrati pa najlepša hvala tudi vsem v klubu, ki nam omogoča odlične razmere za treniranje in napredovanje.”