Zlatorog moral priznati premoč ekipi Helios Suns

Košarkarji Zlatoroga so odigrali tekmo 6. kola Lige Nova KBM in na domačem parketu izgubili proti ekipi Helios Suns z rezultatom 68:86.

Košarkarji Heliosa so narekovali tempo skoraj skozi celotno srečanje, Laščani pa so jih ves čas lovili. V prvi četrtini so domačini goste tudi ujeli in celo prehiteli in prvo četrtino dobili z rezultatom 19:18. Ob pričetku druge četrtine so pobudo prevzeli gostje iz Domžal, ki so z devetimi zaporednimi točkami pobegnili na 19:27. Sledili sta še čudni tehnični napaki, najprej trenerju Alešu Pipanu nato pa še kapetanu Milošu Miljkoviću, kar je vplivalo na igro domačinov, gostje pa so to izkoristili in na polčas odšli s prednostjo dvanajstih točk.

V drugem polčasu se je pričel lov za Domžalčani. Pred zadnjo četrtino se je prednost Heliosa zmanjšala na devet točk. V zadnji četrtini pa so se domačini po trojki Polutaka približali na 7 točk prednosti, a dalje danes žal ni šlo. Gostje so ponovno prevzeli vajeti v svoje roke in do konca tekme pobegnili na 68:86.

Zlatorog : Helios Suns 68:86 (19:18, 17:30, 20:17, 12:21)

Strelci: Vodiškar, Kusovac 6, Zadnik 2, Medvešek, Barič 5, Lisica, Polutak 18, Durnik 8, Lapornik 25, Miljković 4, Grdadolnik

Aleš Pipan, trener KK Zlatorog Laško: “Zgleda je poraz v Rogaški pustil večje posledice kot smo mislili. Helios je bila nocoj absolutno boljša ekipa. Nadigrali so nas v vseh elementih igre. Pokazali so več volje, več žara, več razmišljanja v igri kot moji fantje. Potrebno se bo maksimalno zapreti v dvorano in trenirati če bomo hoteli osvajati točke.”

V naslednjem kolu v Laškem gostuje ljubljanska Ilirija, tekma bo odigrana v soboto, 18. novembra ob 19.00.