Zlatorog iz Šenčurja s pomembno zmago

Iz gostovanja na Gorenjskem se košarkarji Zlatoroga vračajo z 12. zmago v Ligi Nova KBM. Na tekmi 15. kola so Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo odpravili z 88:72 in tako še naprej krojijo vrh lestvice.

Laščani so se do šeste zmage na gostovanjih v tej sezoni državnega prvenstva prebili povsem zasluženo. V uvodnih minutah jim je nekaj preglavic povzročal krilni košarkar Sead Hadžifejzović, ki je poskrbel, da je njegova ekipa ob koncu pete minute vodila s 14:10. Za tem so vajeti igre v svoje roke prevzeli izbranci Aleša Pipana in uprizorili preobrat. V minuti in pol so z ekipno igro napravili niz 10:0 (20:14), na krilih Igorja Tratnika (15 točk, met iz igre 7:9), ki mu je s petimi podajami dobro pomagal mladi organizator igre Nejc Barič, pa prvo četrtino zaključili v vodstvu z 32:20.

Šenčurjani so v nadaljevanju uspešno sledili Laščanom, počasi, a vztrajno zniževali zaostanek, svoj trenutek pa doživeli po glavnem odmoru. Najprej jih je Sedin Karavdić dvakrat tesno približal (47:49 in 52:55), Nejc Martinčič in Smiljan Pavić pa sta poskrbela za izenačenji na 57. in 59. točki.

Košarkarji Zlatoroga so se v kritičnih minutah znali zbrati in strniti svoje vrste. Trio Ramo RizvićMiloš Miljković-Tratnik je hitro poskrbel za vodstvo s 66:59 in Laščani so znova lažje dihali. Enega zadnjih udarcev so nato tekmecem zadali z odličnim začetkom zadnje četrtine, ko so se z nizom 9:2 do konca 35. minute povzpeli na 78:66, po dveh zaporednih trojkah člana Jana Špana za +18 (86:68) pa je bilo vsega dokončno konec.

Po odličnem začetku je Tratnik tekmo končal pri 28 točkah (indeks 26), 22 točk je dodal Tratnik, 19 pa ob šestih skokih in petih podajah Rizvić. Igro je vnovič dobro povezoval Barič, ki je sedmim točkam dodal osem podaj.

Zlatorog nov preizkus čaka že v sredo, ko bo dvorana Tri lilije gostila pivovarski derbi. Obračun državnega prvenstva z Union Olimpijo se bo začel ob 19. uri.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Tekma po pričakovanjih ni bila lahka, saj so Šenčurjani uigrana ekipa, ki na domačem igrišču igra dokaj dobro. Prvi polčas smo odigrali zadržano, nismo se znali sprostiti na obeh straneh igrišča. Naša obramba je bila v drugem polčasu za odtenek boljša kot v prvih 20 minutah, kar nam je v zadnji četrtini tudi prineslo nekoliko višjo prednost. Tekmo smo tako mirno pripeljali h koncu. Zmaga, s katero ostajamo na dobri poti pri borbi za uvrstitev v Ligo Nova KBM za prvaka, je v tem trenutku najbolj pomembna. Naše misli že usmerjamo na sredin preizkus, ko bo v Laškem gostovala Union Olimpija.”

Igor Tratnik, košarkar Zlatoroga Laškega:
“Rezultat ni odraz realnega stanja na parketu, saj smo se s tekmeci kar dobro namučili. Odpor smo zlomili šele v zadnji četrtini. Šenčurjani so na domačem parketu izjemno neugodna ekipa, zato nam ta zmaga še toliko več pomeni. Obenem smo se s tem uspehom približali preboju v Ligo Nova KBM za prvaka.”

LIGA NOVA KBM, 15. KOLO:

Sobota, 21. januarja:
ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA : ZLATOROG LAŠKO 72:88 (20:32, 20:15, 24:22, 8:19)
Šenčur GGD: Deray 13 (9 podaj), Martinčič 9, Hadžifejzović 13 (7 skokov), Varagič 3, Pavić 17 (4 podaje), Novak, Jeršin 2 (7 skokov), Pajić, Tovilović, Karavdić 15.
Zlatorog Laško: Tratnik 28, Rizvić 19 (6 skokov, 5 podaj), Barič 7 (8 podaj), Špan 22, Krušič 4, Ledl, Kobić, Durnik, Tomažič, Miljković 8 (12 skokov), Rubinštejn, Mulaomerović.