Zapravili visoko prednost in po podaljšku klonili proti Union Olimpiji

Košarkarji Zlatoroga so zapravili veliko priložnost, da bi še drugič v tej sezoni ugnali najtrofejnejši slovenski klub. Union Olimpija se je po visokem zaostanku v drugem polčasu vrnila v igro in prevzela pobudo, Laščani so na drugi strani izsilili podaljšek, po katerem so morali priznati premoč s 86:90.

V uvodnih 20 minutah pivovarskega obračuna so izbranci Aleša Pipana prikazali morda celo najboljšo predstavo v tej sezoni. Po izenačenju na 6:6 so stopili v ospredje in na krilih razpoloženega  Igorja Tratnika, ki je do polčasa pa kar 22 točk, na glavni odmor odšli s 16 točkami prednosti (43:27).

Izvrstnim 20 minutah je sledil strahovit padec v igri Laščanov. Union Olimpija je na drugi strani to izkoristila in drugi polčas začela z delnim nizom 14:1. Vmes je domači trener Pipan nalet skušal zaustaviti z minuto odmora, a tudi ta ni zalegla. Ob koncu 28. minute je tako gostujoča zasedba s trojko Brandona Miguela Jeffersona, na koncu s 30 točkami najboljšega strelca tekme, povedla sploh prvič na obračunu (48:46) ter se z dvema točkama prednosti podala tudi v zadnjo četrtino (53:51).

V 34. minuti so Ljubljančani s košem Jana Barbariča pobegnili že na +9 (63:54), a sta Ramo Rizvić in Tratnik svoje moštvo najprej obdržala nad gladino (64:65), nato pa še popeljala v vodstvo (69:67). Do konca rednega dela sta bili ekipi vseskozi skupaj, pri igri prostih metov v končnici pa so se z mirnejšimi rokami izkazali domačini. Dobrih 10 sekund pred koncem rednega dela so zaostajali za tri točke (74:71), nato pa s po dvema uspešnima prostima metoma Rizvića in Nejca Bariča – vmes je ljubljanski kapetan Mirko Mulalić zadel le prvi poskus – izsilili podaljšek.

V dodatnih petih minutah je pobudo znova držala Union Olimpija, na tribunah dvorane Tri lilije pa je znova završalo na začetku 44. minute. Po dveh zaporednih trojkah Jana Špana so se namreč Laščani prebili do novega vodstva (86:84), za tem pa so jim pošle moči. Nov par točk je pristal v rokah tekmecev, ki po 16. tekmah sedaj premorejo identičen izkupiček 12-4. Ljubljanska ekipa je v Laškem zmagala prvič po marcu 2014.

V dresu Zlatoroga je tekmo pri 28 točkah in 11 skokih (indeks 33) zaključil Tratnik, 16 jih je ob 11 skokih dodal Rizvić, Barič pa je 12 točkam dodal šest podaj. Naslednji preizkus Laščane že čez dva dni. V petek bodo na povratni tekmi 5. kola Pokala Spar ob 19. uri v domači dvorani gostili zasedbo Portoroža. Na prvem dvoboju so si priigrali 28 točk prednosti (77:49).

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Zadovoljni smo lahko le s prikazano igro v prvih 20 minutah. A košarka igra dva polčasa – na to pa so fantje danes pozabili. V drugem delu so bili popolnoma druga ekipa, igrali so neprepoznavno. Morda so mislili, da se bodo igralci Union Olimpije predali kar sami. Temu seveda ni bilo tako. V drugem delu rednega dela smo na igrišču namesto košarko raje delali velike napake. To je tekmecu omogočilo, da se je hitro približal. Na koncu smo sicer z nekaj sreče izsilili podaljšek, v katerem pa nam je na žalost zmanjkalo moči.”

Jernej Ledl, košarkar Zlatoroga Laškega:
“Naša igra v drugem polčasu obračuna z Union Olimpijo je bilo pravo nasprotje tistega, kar smo prikazali v prvih 20 minutah. Upam, da se bomo iz te tekme kaj naučili. Z mislimi smo že na petkovi pokalni tekmi.”