Zaslužena zmaga proti Rogaški

V lokalnem derbiju je Zlatorog s 66:63 premagal Rogaško. Potem, ko so bili domačini v prvem delu srečanja boljši nasprotnik v vseh elementih, se je igra spremenila v drugem delu, ko so gostje pokazali povsem drug obraz. Slatinčani so zaigrali bolj agresivno kar se je videlo tudi med igralci na igrišču. Laščani so imeli sicer v drugi četrtini preveč zgrešenih metov, a se je polčas vseeno zaključil s 14 točkami plusa za domače. V metih je prednjačil Abrams s 16 točkami, na drugi strani jih je 14 dosegel Davis. V ključnem momentu je odgovornost prevzel Vujasinovič, ko se je sam sprehodil do koša in potrdil zmago Zlatoroga.

“Moji fantje so prvi del odigrali dobro in si priigrali 15 točk prednosti, vendar je potem nastopilo preveč nihanj v igri. Tega si v nadaljevanju ne bomo smeli privoščiti. Menim pa, da smo vseeno odigrali eno zanimivejših in boljših končnic in smo zasluženo zmagali,” je povedal Aleš Pipan.

Zlatorog: Rogaška 66:63 (16-10, 19-11, 12-23, 19-19)