Za točko prekratki

Danes so naši košarkarji igrali tekmo 3. kola lige Nova KBM za prvaka in zabeležili prvi poraz. Končni rezultat 68:67.

Zlatorog je s trojko Mihe Vašla ob koncu 1. četrtine prevzel pobudo in prednosti ni izpustil vse do zadnje minute tekme. 10 sekund pred koncem je imel dva prosta meta Matic Rebec, vendar oba zgrešil, zato je zadnji napad pripadel Zlatorogu. Laščani so sami odločali o svoji usodi. Chrisu Bookerju met za zmago tokrat žal ni šel skozi obroč in zmaga je ostala v Novem mestu.

Zlatorog bo v naslednjem kolu lige Nove KBM za prvaka v soboto, 2.4.2016 v domači dvorani gostil ekipo aktualnih državnih prvakov Tajfuna iz Šentjurja.

Krka : Zlatorog Laško 68:67

Jurak 13, Barič, Jeftić 3, Lisica, Miklavčič, Booker 7, Krušič, Vašl 18, Abrams 17, Vujasinović 7, Čebašek 2