Z zmago zaključili prvi del prvenstva

Košarkarji Zlatoroga Laškega so slavili zmago na tekmi zadnjega kola rednega dela Lige Nova KBM. V Treh lilijah so bili izbranci Aleša Pipana od Hopsov s Polzele boljši s 64:56.

V dokaj izenačenem prvem polčasu so imeli ves čas na igrišču pobudo Polzelani, ki so udarili v drugi četrtini, ko so se oddaljili na 31:21. A so jih Laščani še pred glavnim odmorom ujeli (31:33). Tretjo četrtino so bolje začeli slovenski podprvaki, z delnim izidom 12:2 pa prešli v vodstvo (43:35). Prednost so zadržali do konca tekme in slavili zanesljivo zmago.

Najboljši strelec Zlatoroga je bil Matej Krušič, ki je tekmo končal s 15 točkami in osmimi skoki. Igor Tratnik in Jan Špan sta dosegla po deset točk, Nejc Barič pa je zbral osem točk in pet skokov. Pri Hopsih je največ točk, 15, dosegel Dejan Čup.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
”Po zadnji tekmi v rednem delu Lige Nova KBM je najpomembnejše, da se ni na tem dvoboju s Hopsi nihče od igralcev poškodoval. Teden do prve tekme v Ligi za prvaka želimo čim bolje izkoristiti. Čestitam igralcem za to, kar so pokazali v dosedanjem delu sezone. Ni jim lahko, saj imamo kratko klop, a pomembno je, da vsak, ki stopi na parket, da vedno vse od sebe. Upam, da bo tako ostalo vse do izločilnih bojev.”

Urban Durnik, igralec Zlatoroga Laškega:
”Zelo pomembno je, da smo pred začetkom Lige za prvaka zabeležili novo zmago proti zelo neugodni ekipi Hopsov s Polzele. Gremo naprej. Želimo si, da v Ligi za prvaka zabeležimo čim več zmag in si izborimo čim boljše izhodišče pred zaključnimi boji.”