Z zmago zaključili najtežjo sezono

Košarkarji Zlatoroga so odigrali še zadnje kolo lige Nova KBM za obstanek in na polzeli zabeležili zmago z rezultatom 72:77.

Tekma ni imela rezultatskega pomena, ker sta si obe ekipi že pred njo zagotovili obstanek v Ligi Nova KBM. Vseeno so tekmo bolje pričeli domačini in hitro povedli za nekaj točk. Prednost so uspeli obdržati tudi do polčasa na katerega so odšli s prednostjo štirih točk. Na semaforju je pisalo 38:34.

Tudi tretja četrtina se je pričela po notah domačinov, ki so hitro pobegnili na deset točk, a le to konca tretje četrtine,  ko so jih Laščani ujeli in se vrnili v igro za zmago. Zadnjo četrtino smo spremljali še najbolj zanimivo igro na tekmi. Polzeljani so vodili vse do treh minut pred koncem, potem pa so na sceno stopili igralci Zlatoroga in si priborili zmago z rezultatom 72:77. Laščani so imeli v roki tudi 1. mesto v ligi za obstanek, vendar zaradi nezbranosti le to izpustili iz rok.

Hopsi Polzela : Zlatorog 72:77 ( 23:18, 15:16, 18:19, 16:24)

Strelci: Vodiškar, Maček 3, Thomas 18, Ledl 1, Zadnik 7, Barič 14, Lisica, Polutak 5, Durnik 19, Miljković 10, Grdadolnik

To je bila zadnja tekma v sezoni 2017/18, ki je bila za KK Zlatorog ena najtežjih, če ne najtežja od kar nastopa v 1. slovenski košarkarski ligi.