Z zmago pričeli ligo za obstanek

Košarkarji Zlatoroga so odigrali prvo srečanje v ligi za obstanek in proti ekipi Mesarije Prunk Sežana zabeležili zmago z rezultatom 86:64.

Tekmo so odločneje pričeli domačini in hitro povedli. Skozi celoten prvi polčas se je prednost Laščanov večkrat povzpela na deset točk, a Sežanci so vedno uspeli najti priključek. Tako je bilo tudi ob koncu prvega polčasa, ko so z manjšim delnim izidom razliko znižali na šest točk.

V drugem polčasu so Laščani stopili na plin in z boljšo igro v obrambi prednost povišali na več kot dvajset točk. Prednost so do konca tekme uspeli nadzorovati in zmagati z rezultatom 86:64.

Zlatorog : Mesarija Prunk Sežana 86:64 (24:17, 18:19, 26:15, 18:13)

Strelci: Vodiškar 4, Maček 9, Thomas 14, Zadnik, Barič 12, Lisica, Polutak 13, Durnik 2, Popović 14, Miljković 18, Grdadolnik

Naslednjo tekmo v ligi za obstanek bodo Laščani odigrali v četrtek 8. marca, ko gostujejo v Škofji Loki pri ekipi LTH Castings.