Z zmago iz vroče Rogaške

Košarkarji Zlatoroga so v petem kolu Lige Nova KBM ponovno gostovali, tokrat v Rogaški Slatini.

Prvič v letošnji sezoni Lige Nova KBM so košarkarji Zlatoroga vodili praktično od prve do zadnje minute srečanja. Kljub odsotnosti Miloša Miljkovića, so Laščani tekmo pričeli zelo odločno in si hitro priborili nekaj točk prednosti. To prednost so nadzorovali skozi celoten prvi polčas in na glavni odmor odšli z rezultatom 42:50.

Tudi drug polčas so Laščani nadzorovali potek tekme in gostiteljem niso dovolili povratka v samo srečanje. V zadnji četrtini pa so domačini le uspeli ujeti priključek in Laščane popolnoma ujeli v zadnji minuti na petinsedemdeseti točki potem pa imeli celo priložnost za vodstvo in zmago. Najprej je načrte Rogaške prekinil Matej Rojc, ki je prestregel podajo Vašla, nato pa po fenomenalni podaji Nejca Bariča še Cleveland Thomas, ki je zadel v izdihljaju tekme. Rogaška je imela dobro sekundo do konca tekme na voljo še zadnji napad, vendar žoge ni uspela spraviti mimo robustnega Emanija Ganta. Tko je zaslužena zmaga na Martinovo soboto odšla v Laško.

Najboljši posamezniki so bili Nejc Barič (16 točk, 6 podaj), Cleveland Thomas (15 točk, 4 skoki) in Matej Rojc (15 točk, 5 skokov)

Rogaška : Zlatorog 75:77 (24:31, 18:19, 15:13, 18:14)

Zlatorog: Vodiškar 7, Ivšek, Thomas 15, Rojc 15, Barič 16, Lipovšek, Glavan, Kellner, Grdadolnik 2, Horvat, Lindsey 10, Gant 14.

Chris Thomas, KK Zlatorog Laško: “Zadnji koš Thomasa je bil spektakularen. 4 tekme v gosteh in tri zmage to je za nas neverjetnega pomena. Danes ne morem, da ne omenim Vodiškarja, katerem sem med polčasu dejal, da vem da je jezen ker zadnje čase igra manj in da ima danes priložnost in jo izkoristi. To je naredil fenomenalno!”

V naslednjem kolu se bo Zlatorog ponovno gostoval. Tokrat v Ljubljani pri Iliriji, tekma pa bo na sporedu v ponedeljek 19. novembra ob 20.00.