Z borbeno predstavo do prve zmage!

Košarkarji Zlatoroga iz Laškega so na prvi polfinalni tekmi Lige Nova KBM po izredno borbeni predstavi premagali Rogaško z 72:66. Izbranci Aleša Pipana tako v polfinalnem nizu vodijo z 1:0 v zmagah, v veliki finale državnega prvenstva pa se lahko prebijejo že v sredo, ko se bosta ekipi pomerili v Laškem.

Laščani so v prvem polčasu vseskozi narekovali ritem igre, in že v prvi četrtini vodili z 20:13, kljub temu pa so košarkarji Rogaške še pred koncem prve četrtine državne podprvake ujeli. Ob koncu druge četrtine se je razigral Jan Špan in s sedmimi zaporednimi točkami poskrbel, da je moštvo iz mesta ob Savinji na glavni odmor s seboj odneslo pet točk naskoka (35:30).

Dobro igro so košarkarji Zlatoroga prenesli tudi v tretjo četrtino in vztrajno bežali Slatničanom, po košu Urbana Durnika dobre tri minute do konca četrtine pa prišli celo do najvišje prednosti na tekmi (49:42). Takrat so se razigrali košarkarji Damjana Novakovića, in se pred zadnjo četrtino približali na 50:51, kljub temu pa je Laščanom uspelo znova pobegniti na 65:58. Slatničani so znova zagrozili v končnici tekme, ko je Miha Fon s polaganjem Rogaško približal na dve točki zaostanka (66:68), a sta zadnje žeblje v krsto moštva iz Rogaške Slatine z dvema prostima metoma in zabijanjem zabila Nejc Barič in Jernej Ledl.

Najboljši strelec Zlatoroga je bil na koncu Špan s 17 točkami. Barič se je ustavil pri 16 točkah in šestih podajah, Durnik pri 12 točkah in petih skokih, Ramo Rizvić pa je z desetimi točkami in desetimi skoki v statistiko vpisal dvojni dvojček. Pri Rogaški je bil z 18 točkami najbolj razigran Taylor Maurice Johns.

Druga tekma polfinalnega niza bo v sredo ob 18.00 v Dvorani Tri lilije, Laščani pa bi se v primeru zmage še drugo sezono zapored prebili v finale Lige Nova KBM. Sredin dvoboj si bo možno v neposrednem prenosu ogledati tudi na uradni spletni strani Košarkarske zveze Slovenija (www.kzs.si) in na Šport TV.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Moji fantje so prikazali zelo dobro predstavo, hkrati pa jim čestitam tudi za zmago na tej prvi tekmi polfinala Lige Nova KBM. V napadu so pokazali veliko mero strpnosti, zelo dobro pa so odigrali tudi v obrambi. Dobili smo tudi skok, kar je na koncu odločilo tekmo.”

Nejc Barič, igralec Zlatoroga Laškega:
“S soigralci smo izpolnili cilj, zastavljen pred prvo polfinalno tekmo. Držali smo se navodil našega trenerja in z odlično obrambo omejili število doseženih točk košarkarjev Rogaške, kar pred tako vročimi navijači ni mačji kašelj. V odločilnih trenutkih smo prikazali večjo mero osredotočenosti in na koncu tudi z malo sreče dobili tekmo.”