Z borbeno igro do zmage nad Krko

Moštvo Zlatoroga iz Laškega je po hudi borbi v zadnji četrtini na tekmi tretjega kola Lige Nova KBM za prvaka premagalo Krko z 81:74 in tako zabeležilo drugo zmago v drugem delu prvenstva.

V drugi četrtini so izbranci trenerja Aleša Pipana vodili že s 15 točkami razlike (34:19), a so se Novomeščani vrnili v igro in v zadnji četrtini prešli v vodstvo (66:65). pred zadnjimi tremi minutami sta bili moštvi poravnani na 69:69, nato pa so se Laščani oddaljili z zadetim metom za tri točke Jana Špana in dvema prostima metoma Rama Rizvića.

Sedemkratni slovenski državni prvaki so se sicer še poskušali vrniti v igro za zmago, a so košarkarji iz mesta ob Savinji kljub manjšim napakam v finišu zadržali vodstvo in si zagotoviti novo zmago.

Najbolj razigrana igralca v dresu Zlatoroga sta bila Igor Tratnik in Jan Špan, ki sta dosegla po 23 točk, ob tem pa je Špan zabeležil še sedem podaj. Ramo Rizvić je 14 točkami in 11 skoki v statistiko vpisal dvojni dvojček. V dresu novomeške Krke je z 21 točkami prednjačil Ronald Lee Curry mlajši.

Zaradi zaključnega turnirja državnega prvenstva za ekipe fantov do 19 let je konec tedna za vsa moštva Lige Nova KBM prost, košarkarji Zlatoroga pa se bodo na parket znova vrnili prihodnjo sredo, ko v dvorano Tri lilije prihajajo zmagovalci zadnjega Pokala Spar, košarkarji Union Olimpije. Tekma v Laškem se bo začela ob 19.00.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Čestitam fantom za zmago, saj so resnično dali vse od sebe, da so si priigrali to zmago nad Krko. Za razliko od nekaterih tekem, so v ključnih trenutkih pokazali veliko zrelosti in odigrali pametno. Lahko se veselimo te zmage, a dejstvo je, da smo si zdaj povrnili tisto, kar smo izgubili s porazom na uvodni tekmi Lige za prvaka proti Rogaški. Do konca drugega dela državnega prvenstva je še sedem kol, zato je potrebno vsako tekmo odigrati borbeno in hrabro, sploh pa, če se želimo uvrstiti v polfinale državnega prvenstva. Proti Krki nam je z dobro igro v obrambi stekel tudi napad. Nadzorovali smo njihove najboljše strelce in igrali nesebično v napadu. Zdaj imamo čas, da se spočijemo in napolnimo baterije pred obračunom z Union Olimpijo v Treh lilijah prihodnjo sredo.”

Igor Tratnik, igralec Zlatoroga Laško:
“Po uvodnem porazu v Ligi za prvaka je v ekipi prišlo do manjše krize, zato je bila ta zmaga nad Krko pika na i zelo dobremu zadnjemu tednu dni, ko smo uspeli premagati tudi Helios Suns. Zopet smo na stari, zmagovalni poti, in upam, da se pri tem nisem zarekel. Prihodnjo sredo moramo proti Union Olimpiji iztržiti čim bolj ugoden rezultat. Novomeščane smo zasluženo premagali, kljub temu, da nas je na parket stopilo malo, smo se vsi potrudili in borili do zadnje sekunde.”