Visok poraz na Pozleli

Glede na to, da je Zlatorog v prvih deset minutah dosegel le štiri koše iz igre in si nabral že 18 točk zaostanka, je bilo vprašanje zmagovalca hitro rešeno. V nadaljevanju sta ekipi igrali sproščeno in več ali manj le čakali na konec tekme.

Pri Hopsih, ki so dosegli šele četrto stotico v 1. SKL v tej sezoni (dve ima Koper Primorska, eno Krka), je tretji najvišji indeks v ligi v tej sezoni dosegel Anthony Deray Collins, ki je zbral kar 19 podaj in tako postavil nov statistični mejnik v zgodovini državnega prvenstva. Prejšni rekord je imel v rokah Jan Močnik, ki je leta 2015 zbral 17 podaj. Collins je poleg zgodovinskega uspeha zbral še 14 točk, 3 pridobljene žoge ter po 1 skok in blokado (indeks 34).

Odlična sta bila tudi Gezim Morina z 18 točkami (met iz igre 8:10) in 12 skoki (indeks 29) ter Miha Vašl, ki je trojke metal 7:9 in zbral 24 točk (indeks 26). Pri gostih je bil prvi strelec Kaleb Alejandro Joseph z 12 točkami.

V naslednjem kolu 23. novembra Zlatorog doma čaka derbi začelja s Terme Olimia Podčetrtkom, Hopsi pa bodo znova pred domačimi gledalci gostili Helios Suns.

Robi Ribežl: “Ponovno kolaps v prvi četrtini, ne zadevamo niti iz neposredne bližine in imamo katastrofalne proste mete. Danes je bila slaba obramba in s takšno igro ne moreš zmagati na Polzeli. Čestitke domačinom za zmago.”

HOPSI POLZELA : ZLATOROG LAŠKO 102:78 (30:12, 26:19, 22:27, 24:20)
Hopsi Polzela: Collins 14, Morina 18, Pešak 5, Dragan 9, Čebular 5, Vašl 24, Fowler 16, Atanacković 4, Vasilić 7.
Zlatorog: Vodiškar 4, Jereb 9, Kusovac 8, Kellner 4, Grdadolnik 10, Joseph 12, Bjeletić 7, Gontar 6, Šlutej 5, Grušovnik 11, Stemberger 2.