Veterani prebrodili krizo

Košarkarski klub Veterani Zlatorog Laško so na svetovnem prvenstvu očitno vstopili v zmagovalni niz, saj so sedaj premagali še Čile. Boljši so bili s 84:75, a kljub navidezno visoki in prepričljivi zmagi ob koncu srečanja, pa Laščanom prvi polčas ni bil naklonjen. V prvih minutah so namreč presenetili nasprotnike in dokaj gladko povedli, nakar je prišlo do manjšega incidenta v katerem je bil v glavni vlogi Sadar, ki je v prerivanju z nasprotnim najvišjim igralcem padel po tleh, sodnik je nešportno potezo grobega centra kaznoval z nešportno napako, zaradi srboritosti pa mu dodelil še tehnično. Seveda so Laščani že menili, da je tekma dobljena, toda sledil je preobrat in moštvo Čila je z delnim rezultatom 11:0 zagospodarilo na igrišču, poleg tega pa je Blagotinšek prejel četrto osebno napako že v prvi četrtini srečanja. Blagotinškov izostanek so ostali  nadomestili z borbeno igro tako, da se nasprotnik ni uspel razigrati. V zadnji četrtini je sledil preporod Laščanov, Cizej je zadeval izpod koša, Uršič je vpiral veliko prodorov. V obrambi pa sta se najprej trudila Zor in Sadar, ki ju je nato z izredno igro v obrambi in brez napak v napadu nadomestil Pinter, organizacijo igre sta prevzela Pajnič in Blagotinšek, ki je zdržal do zaključka tekme brez pete osebne napake. S to zmago so Laščani dokazali, da bi se lahko ob ugodnejšem žrebu borili celo za medalje, saj so v predtekmovanju nastopili v skupini »smrti«. Vsa štiri moštva iz te skupine so namreč v drugem delu tekmovanja zabeležile zmago, Aergentina se bo merila v velikm finalu, Portoričani se bodo borili za bronasto medaljo.