Veterani končali na 9. mestu

Košarkarski klub Veterani Zlatorog Laško je na zadnji tekmi 13. svetovnega prvenstva veteranov v boju za deveto mesto s 76:72 premagal Panamo. Z moštvom iz Paname so se sicer merili že v predtekmovanju, ko so Laščani izgubili, a kot je dejal trener Srečko Lesjak je bila tokrat tekma pomembnejša, zato so se laški Veterani tudi odločneje borili. Tudi tokrat so Laščane pestile poškodbe, zato so igralci stisnili zobe in odigrali celotno srečanje, le Blatnik ni mogel vstopiti na igrišče. Panamski igralci so bili sicer prepričani, da bodo tudi tokrat nadigrali Slovence, a so kaj kmalu spoznali, da je pristop moštva iz Laškega precej drugačen kot v prvem srečanju. Laščani so prevzeli vajeti igranja od prve minute in prednost ves čas. Po besedah trenerja, na terenu praktično ni bilo Laškega igralca, ki ne bi izpolnjeval njegovih taktičnih zamisli. Tako je stekel hitri protinapad s strani Blagotinška, Pajniča in Uršiča, po uspešnih obrambnih skokih Sadarja, Zora in Cizeja, ki je tudi uspešno skakal in zadeval v napadu. Ob tem je uspešno opravljal obrambne naloge Pinter, ki je uspešno nadomestil nekaj minutno odsotnost Sadarja, ki je prejel udarec v katerem mu je nasprotnik prebil ustnico. Čeprav so se igralci Paname v zaključnih minutah Laščanom nevarno približali, so ti s preudarnimi potezami ter na krilih številnih navijačev iz ostalih slovenskih in celo skandinavskih ekip, uspeli zadržati minimalno prednost do zaključka tekme in se na koncu veselili osvojenega devetega mesta na prvenstvu, kar je tudi najboljša uvrstitev slovenskih moških ekip v Orlandu.
Laščani so bili sicer na tem, do sedaj najbolj množičnem in atraktivno organiziranem prvenstvu, svojevrsten fenomen, saj so bili edino moštvo, ki je celotno prvenstvo, šest srečanj (večina moštev razen finalistov je igralo le pet tekem) igralo z zgolj sedmimi igralci, za kar jim gre še posebna pohvala, katero je Laščanom izrekel tudi Vincenc Butala, predsednik FIMBA za Evropo.