Veterani doživeli še drug poraz

Potem, ko so Veterani na Svetovnem prvenstvu v Orlandu na prvi tekmi doživeli visok poraz proti Argentini, so tudi na tekmi proti Panami izkusili hladen tuš. Končen izid 92:72 je boleč, saj to pomeni konec možnosti za vključitev v boje za medaljo. Laška ekipa, ki nastopa samo z osmimi igralci se poleg poškodb, ki jih pestijo, tudi s težavo prilagaja na ostro igro, ki jo dopuščajo ameriški sodniki. Na tekmi proti Panami se je ponovila zgodba s prve tekme, ko so Veterani vodili za 8 točk vse do zadnje minute pred zaključkom prvega polčasa, a nato z nekaj nepotrebnimi napakami prepustili nasprotniku minimalno vodstvo ob koncu polčasa. Tudi tretja četrtina ni prinesla srednjeameriškemu moštvu bistvene prednosti, a so nato v zadnjih desetih minutah igro povsem obvladali. Trije Laški igralci, Cizej, Blagotinšek in Uršič so morali na klop zaradi petih osebnih napak, Zor, Sadar in Pajnič so igrali s štirimi osebnimi napakami, Pinter se je le s težavo kosal z agresivnimi panamskimi krilnimi igralci, na igrišče pa je moral celo poškodovani Blatnik.
Trener Laščanov se je ob zaključku tekme zahvalil manjši skupini navijačev iz Daytona Beach, sicer družinama slovenskih izseljencev, ki so obljubili, da bodo Laščane bodrili tudi na preostalih treh tekmah.