V Treh lilijah poraz proti Rogaški

Košarkarji Zlatoroga iz Laškega so na prvi tekmi Lige Nova KBM za prvaka v dvorani Tri lilije v sredo izgubili proti Rogaški, ki je bila tokrat boljša s 75:59.

Tekmo so bolje začeli gostje iz Rogaške Slatine in že v prvi četrtini vodili s 14 točkami razlike (24:10). Čeprav so Laščani nato zagrozili in se približali na štiri točke zaostanka (22:26), so do najmanjšega zaostanka prišli sredi tretje četrtine, ko je semafor po dveh zadetih prostih metih Jana Špana kazal le še 44:43 za Rogaško. Takrat so Slatničani znova stopili na plin, pobegnili na 64:52, Zlatorogu pa se do konca dvoboja ni več občutneje približal.

Pri domačih je bil najbolj razigran Špan, ki je na parketu preživel vseh 40 minut, tekmo pa končal s 13 točkami, šestimi skoki in petimi podajami. Miloš Miljković je v statistiko vpisal 12 točk in štiri skoke, Igor Tratnik pa deset točk in sedem skokov. Za Rogaško je Dragiša Drobnjak dosegel 19, Darwin Davis mlajši pa 17 točk. Vsestranski je bil Tadej Ferme, ki strelsko ni bil najbolje razpoložen, kljub temu pa je podelil devet podaj in zbral pet skokov.

Državni podprvaki se v soboto odpravljajo v Domžale, kjer se bodo na ponovitvi zadnjega finala državnega prvenstva pomerili z moštvom Helios Suns. Slovenski prvaki so na uvodni tekmi Lige za prvaka morali priznati premoč novomeški Krki, ki je bila v Športni dvorani Domžale boljša s 76:59.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
”Iskrene čestitke ekipi Rogaške za prvo zmago v Ligi Nova KBM za prvaka. Slatničani so bili od nas preprosto boljši v vseh elementih igre, in zato so tudi zasluženo zmagali.”

Dino Kobić, igralec Zlatoroga Laškega:
”Lige Nova KBM za prvaka nismo začeli tako, kot smo si želeli. Sedaj moramo pozabiti to tekmo, in se čim bolje pripraviti na sobotni dvoboj s Helios Suns.”