V Šentjurju do visoke zmage

Košarkarji Zlatoroga so v 10. kolu lige Nova KBM gostovali v Šentjurju in zabeležili visoko zmago z rezultatom 48:80.

Srečanje so z vodstvom odprli domačini, ki so prednost držali do pete minute, ko so na sceno stopili Laščani. Do konca četrtine je bila prednost Zlatoroga že dvanajst točk, ki pa je do polčasa narasla še za štiri točke. Rezultat ob polčasu je bil 33:49.

Tudi drugi polčas je pripadel igralcem Zlatoroga, ki so s srčno in kolektivno igro prišli do zaslužene in pomembne zmage. Končni rezultat je bil 48:80.

Na tekmi se je na žalost poškodoval novinec v dresu Zlatoroga, Karviar Shepherd.

Šentjur : Zlatorog 48:80 (11:23, 22:26, 5:16, 10:15)

Strelci: Vodiškar, Kusovac 16, Zadnik 4, Medvešek, Barič 15, Polutak 4, Durnik 11, Lapornik 15, Miljković 13, Shepherd 2, Grdadolnik

Aleš Pipan, trener: “Veseli smo zmage, a časa za slavje ni. Čim hitreje moramo pozabiti to tekmo in se osredotočiti na naslednjo.”

Laščani v torek gostujejo v Pragi, v četrtek je na sporedu povratno srečanje pokala Spar, v soboto pa gostujejo v Kopru pri Primorski.