V Podčetrtku do pomembne zmage

Na tekmi 17. kola Lige Nova KBM je po boljši igri v drugem polčasu Zlatorog dosegel trinajsto zmago v tej sezoni. Na gostovanju v Podčetrtku je Terme Olimia odpravil s 83:64.

Prvi polčas obračuna je minil v dokaj izenačeni igri, Laščani pa so si prvo vidnejšo prednost zagotovili v zadnji minuti druge četrtine, ko so se s petimi zaporednimi točkami povzpeli na +8 (37:45).

Prednost iz prvega polčasa so izbranci Aleša Pipana uspešno zadrževali skozi tretji del tekme, na začetku zadnje četrtine pa stopili na plin, se z nizom 11:2 oddaljili na 15 točk naskoka (69:54) ter nato tekmo mirno pripeljali h koncu.

Na gostovanju pri novincu med prvoligaško druščino v Podčetrtku je pet Laščanov doseglo dvomestno število točk. Izstopal je Jan Špan, ki je 17 točkam (5:6 za tri) dodal po tri podaje ter pridobljene žoge. S 14 točkami in devetimi skoki mu je sledil Miloš Miljković.

Naslednji preizkus košarkarje Zlatoroga čaka v sredo, ko bodo iskali pot do preboja v polfinale Pokala Sixt Alpe Adria, v katerem branijo drugo mesto iz pretekle sezone. Po prvi četrtfinalni tekmi imajo avstrijski tekmeci iz Traiskirchna šest točk prednosti. Odločilna tekma se bo v dvorani Tri lilije začela ob 18. uri.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
»Čestitke fantom za korektno opravljeno delo. Držali so se vseh navodil. Odigrali so dobro, kolektivno obrambo in tekmecem tako preprečili, da bi se zelo razigrali. S takšno igro uspeh ne more izostati.«

Jan Špan, košarkar Zlatoroga Laškega:
»Terme Olimia so nas pričakale dobro pripravljene. Ekipa iz Podčetrtka je nevaren tekmec, na katerega smo se podrobno pripravili. Na obračunu smo prikazali dobro igro. S čvrsto obrambo nam je uspelo mirno doseči zmago.«