V Novo mesto po 17. zmago sezone

Do konca rednega dela sezone Lige Nova KBM sta košarkarjem Zlatoroga iz Laškega preostali le še dve tekmi. V sredo ob 18.00 se bodo izbranci Aleša Pipana v Novem mestu pomerili s sedemkratnimi državnimi prvaki, moštvom Krke.

V soboto so Laščani na tekmi 20. kola v domačih Treh lilijah proti Rogaški z 61:55 zabeležili 16. zmago v sezoni, četrto zaporedno, ki pa bi si jo lahko zagotovili po precej lažji poti. Tako je Zlatorog v drugi četrtini vodil že s 15 točkami razlike (30:15), Slatničani pa so se v nadaljevanju vrnili v igro in rezultat je bil še manj kot dve minuti pred zaključkom tekme izenačen na 53:53. Jeziček na tehtnici sta v korist slovenskih podprvakov nagnila Nejc Barič z zadetim metom za tri točke in Jan Špan s polaganjem, v finišu pa je mirno roko na liniji prostih metov ohranil še Ramo Rizvić.

Novomeška Krka je minulo sredo v Domžalah proti aktualnim državnim prvakom Helios Suns v Ligi Nova KBM zabeležila prvi poraz po kar desetih zaporednih zmagah. Najboljši strelec ekipe je bil takrat Ronald Lee Curry Jr., ki je vknjižil 18 točk, najnevarnejši igralec Krke v tej sezoni pa je zagotovo Matic Rebec, ki je prvi strelec (12,6 točke na tekmo) in podajalec moštva (4,7 podaje na tekmo). V nedeljo so Novomeščani v Ligi ABA gostovali v Beogradu pri Partizanu in doživeli 18. poraz v tem regionalnem tekmovanju. Na koncu je bilo 94:80 za gostitelje, ki je tekmo sebi v prid prelomil v tretji četrtini – dobil jo je s 30:16. Najboljši igralec Krke je bil Žiga Dimec, zbral je 19 točk in 11 skokov.

Zlatorog in Krka sta se v tej sezoni enkrat že pomerila – na tekmi 10. kola Lige Nova KBM so bili Laščani v začetku decembra na domačem parketu boljši s 94:79.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
”Na dvoboj z novomeško Krko potujemo povsem neobremenjeni. Rezultatskega pritiska ne čutimo. Želim si, da moji igralci prikažejo boljše predstave, kot so jih pokazali na zadnjih tekmah in da se naša forma postopoma dvigne, predvsem v napadu. Nekateri igralci so se v zadnjem času zopet vrnili na stara pota, in upam ter želim si, da bodo v sredo prikazali boljšo igro.”

Ramo Rizvić, igralec Zlatoroga Laškega:
”V sredo nas v Novem mestu čaka obračun z zelo dobro ekipo. Izkoristiti moramo dejstvo, da so košarkarji Krke nazadnje igrali v nedeljo v Ligi ABA in da bodo verjetno nekoliko utrujeni. Od nas je odvisno, ali bomo pokazali dobro igro. Menim, da se lahko povsem enakovredno kosamo z njimi in zabeležimo novo zmago, če bomo le zaigrali tako, kot znamo. Moramo se držati vseh navodil našega trenerja.”