V Laškem je padla Rogaška

Košarkarji Zlatorog so odigrali tekmo 14. kola lige Nova KBM in zabeležili zmago proti ekipi Rogaške.

Laščani so hitro pobegnili za nekaj točk, a gostje iz Rogaške so jih do konca četrtine uspeli ujeti. Po prvih desetih minutah je bil rezultat na semaforju izenačen 25:25. Drugo četrtino so s trojko nekdanjega igralca Zlatoroga, Branislava Đekića, bolje pričeli gostje in prvič na tekmi povedli, kar pa je bilo prvo in zadnje vodstvo Rogaške na tekmi. Igralci Zlatoroga so po zaostanku prevzeli pobudo in je niso spustili do glavnega odmora, na katerega so odšli  prednostjo devetih točk.

V tretji in četrti četrtini so gostje iz Rogaške Slatine poizkušali ujeti Laščane, vendar neuspešno. Laščani so kljub manjši rotaciji, pred koncem prvega polčasa se je poškodoval Petar Kusovac, s pametno in preudarno igro nadzorovali potek srečanja in na koncu zasluženo slavili z rezultatom 78:63. To je bila 4. zmaga Laščanov, ki še vedno verjamejo in upajo na uvrstitev med 8 ekip, ki se bodo borile za prvaka.

Zlatorog : Rogaška 78:63 (25:25, 18:9, 18:14, 17:15)

Strelci: Vodiškar 3, Kusovac 4, Thomas 9, Zadnik 5, Medvešek, Barič 15, Lisica, Polutak 3, Durnik 4, Popović 13, Miljković 16, Grdadolnik 6

Aleš Pipan, trener KK Zlatorog Laško: “Vsaka zmaga v nadaljevanju nam prinaša večje upanje za uvrstitev v ligo za prvaka. Čestitke fantom za to nocojšnjo predstavo, res so se borili in dali vse od sebe predvsem v obrambi. Treba je sedaj čimprej vse pozabiti in se pripraviti na naslednjo tekmo.”

Košarkarji Zlatoroga bodo naslednjo tekmo odigrali v sobot 27. januarja, ko gostujejo v Domžalah pri ekipi Helios Suns.