V končnici prepustili zmago Tajfunu

V bližnjem Šentjurju je Zlatorog iz Laškega tretjič v tej sezoni Lige Nova KBM moral priznati premoč svojim tekmecem. Tajfun je bil po dramatični končnici boljši s 77:75.

Uvod obračuna je povsem pripadel domači zasedbi, ki si je s trojko Mirze Sarajlije že po petih minutah priigrala vodstvo s 15:4. Izbranci Aleša Pipana so za tem počasi začeli zmanjševati zaostanek in se dobrih 10 minut kasneje z dvema zaporednima trojkama Jerneja Ledla približali na 30:32.

Žiga Fifolt, ki je dobro izkoristil poškodbo gležnja prvega centra šentjurske ekipe Khaliqa Spicerja v prvi minuti tekme, je hitro poskrbel za vodstvo svoje ekipe +7 (37:30), a sledil je nov nalet Laščanov. Ti so 70 sekund pred odhodom na glavni odmor z dvema zadetima prostima metoma kapetana Mateja Krušiča povedli sploh prvič na tekmi (38:37). Prvi polčas so nato vseeno dobili domači košarkarji, pri katerih je bil tik pred sireno natančen ameriški branilec Malcolm Montgomery Grant.

Po vrnitvi na parket sta bili ekipi vseskozi tesno skupaj. Tajfun se je nekajkrat oddaljil na pet točk naskoka (52:47, 57:52, 60:55), a mu dokončen pobeg ni uspel. Na drugi strani je Zlatorog z nizom 10:2 sredi 34. minute povedel s 65:62, dobre tri minute pred koncem pa s prostima metoma Nejca Bariča s +4 (71:67). A tudi to ni bilo dovolj za miren zaključek tekme.

Po zaostanku s 70:73 je domača zasedba v dveh zaporednih napadih prišla do skoka v napadu in uspešnega zaključka ter tako 25 sekund pred koncem rednega dela povedla s 75:73. Sledila je hitra minuta odmora trenerja Pipana, po kateri je polaganje zgrešil Barič, a je bila pri skoku za odbito žogo nad borbenim Krušičem napravljena osebna napaka. Slednji je proti svojemu matičnemu klubu zadel oba prosta meta in 11 sekund pred koncem rezultat poravnal na 75. točko. Po osebni napaki Jana Špana nad Sarajlijo je bil ta s črte prostih metov uspešen le v drugo. Sledila je nova minuta odmora, po kateri so Laščani nespametno zapravili žogo, saj je Barič napravil prekršek sredine, štiri sekunde pred koncem pa bil primoran napraviti taktično osebno napako nad Danielom Vujasinovićem. Tudi ta je bil uspešen le v drugo, v preostanku tekme pa mlademu zasavskemu organizatorju igre ni uspelo zadeti trojke za zmago.

V dresu Zlatoroga je bil na koncu z 19 točkami presenetljivo najboljši Ledl, ki je iz igre zgrešil le en met (za dve 1:2, za tri 4:4, prosti meti 5:5). To je bila njegova peta tekma sezone, a prva, na kateri se je vpisal med strelce. S 14 točkami sta mu sledila Barič in Igor Tratnik. Prvi je izkupičku dodal osem podaj, slednji pa 12 skokov.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Čestitke Šentjurčanom za zasluženo zmago. Bolj so si je želeli in v ključnih trenutkih dosegali točke. Mi smo po vodstvu s štirimi točkami zmago izpustili iz rok. Slabo smo zaprli prostor pod svojim obročem, tekmecem dovolili skoka v napadu, Vujasinović pa je s prostim metom odločil zmagovalca.”

Miloš Miljković:
“Tekma se je prevesila v tesno končnico. To smo odigrali slabo, kar so domači košarkarji izkoristili in dobili ta obračun.”

Zasedbo iz Laškega, ki z izkupičkom 11-3 še vedno ostaja na prvem mestu lestvice državnega prvenstva, kjer je sedaj poravnana z novomeško Krko, nov preizkus čaka prihodnjo soboto. Ob 19. uri bo gostovala pri Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi.