V Hali Tivoli poraz v zadnjih sekundah

Košarkarji Zlatoroga so na tekmi devetega kola Lige Nova KBM za prvaka izgubili proti Union Olimpiji, s 87:88. Tekmo je v zadnjih sekundah odločil Devin Michael Oliver. Mesto v polfinalu bo ekipa tako iskala v zadnjem kolu drugega dela državnega prvenstva proti Hopsem.

Na izjemno zanimivi tekmi smo spremljali boj dveh izenačenih ekip, ki sta si iz minute v minuto izmenjevali udarce in točke. Laščani so na začetku tretje četrtine ostali brez kapetana Mateja Krušiča, ki je parket po neugodnem padcu na hrbet zapustil v bolečinah, to pa državne podprvake ni zmedlo. Prebudila sta se Jan Špan in Nejc Barič in s štirimi zaporednimi zadetimi meti za tri točke sama držala korak z Union Olimpijo.

V zadnjih deset minut so zmaji s seboj odnesli točko naskoka (66:65), a takrat so bolje zaigrali Laščani in z nizom šestih zaporednih točk zaostanek z 71:72 spremenili v vodstvo s 77:72. Še dobri dve minuti pred koncem so vodili s 84:79, nato pa se je košarkarjem iz mesta ob Savinji ustavilo.

Ljubljančani so se vrnili v igro s sedmimi zaporednimi točkami, nalet izbrancev Gašperja Okorna pa je ustavil šele Jernej Ledl s trojko za 87:86, dobrih 26 sekund pred koncem tekme. Odgovoril je Devin Michael Oliver, za vodstvo Union Olimpije z 88:87, na drugi strani pa je bil nenatančen Barič, ki je zgrešil polaganje za zmago.

Najboljši strelec Zlatoroga je bil na koncu Špan z 21 točkami, v statistiko pa je vpisal še sedem podaj. Barič je tekmo zaključil z 19 točkami, Ramo Rizvić z dvojnim dvojčkom (16 točk, 10 skokov), Urban Durnik pa z 12 točkami.

Za zadnji dve mesti v polfinalu se bodo tako udarile ekipe Union Olimpije, Zlatoroga Laškega in Hopsev s Polzele. Po deveth kolih Lige za prvaka imajo vsa tri moštva štiri zmage in pet porazov.

Drugi del prvenstva bodo Laščani sklenili v Treh lilijah, kamor prihajajo Hopsi, ki so v devetem kolu premagali Helios Suns s 83:70.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Čestitke Union Olimpiji za zmago, čeprav bi se lahko na koncu vse izteklo tudi precej drugače. Hkrati čestitam mojim fantom za prikazano igro. Skozi celotno tekmo so garali, na žalost pa jim na koncu ni uspelo zmagati, čeprav so si to več kot zaslužili.”

Ramo Rizvić, igralec Zlatoroga Laškega:
“Zagotovo smo igrali zelo dobro in škoda je, da smo na koncu izgubili. Čestitke košarkarjem Union Olimpije za zmago. Mi se moramo zdaj zbrati in pripraviti na sobotno tekmo s Hopsi, na kateri preprosto moramo zmagati.”