V Brno s štirimi točkami prednosti

Košarkarji Zlatoroga so odigrali prvo polfinalno tekmo pokala Helios Alpe Adria cup proti ekipi Brna iz Češke in zabeležili zmago z rezultatom 73:69.

Tekmo so bolje pričeli gostje in hitro povedli z nekaj točkami prednosti. Nato pa so se prebudili tudi domačini in ujeli priključek. Do konca četrtine so prednost Brna uspeli popolnoma izničiti. Druga četrtina je pripadla Laščanom, ki so ta del igre dobili z rezultatom 20:11 in na polčas odšli s prednostjo osmih točk.

Tudi drug polčas je postregel z izenačeno igro, le da so gostje ves čas lovili Laščane. Igralcem Zlatoroga je uspelo držati prednost okoli desetih točk, do zadnjih minut srečanja, ko so se gostje nevarno približali. Petintrideset sekund do konca tekme so Laščani vodili za sedem točk in imeli napad, ki pa so ga hitro zapravili. Na nasprotni strani pa so igralci Brna po uspešnem metu Lelića za tri točke razliko zmanjšali na končnih 73:69.

ZLATOROG LAŠKO : mmcité BRNO 73:69 (23:24, 20:11, 14:13, 16:21)

Strelci: Pulutak 22, Popović 10, Zadnik 8, Maček 7, Thomas 7, Vodiškar 7, Barič 5, Miljković 5, Durnik 2, Grdadolnik, Lisica.

Termin povratnega srečanja še ni znan.

Naslednjo tekmo bodo Laščani odigrali že v petek, ko v ligi za obstanek ob 18.00 gostijo ekipo Celja.