U15A s porazom iz Grosuplja

Ekipa U15 se je tokrat odpravila na gostovanje v Grosuplje kjer so se pomerili proti še ne poraženim domačinom. Naši fantje so bili kljub poškodbam 2 ključnih igralcev odločeni, da se domačinom oddolžijo za grenak poraz, ki so ga doživeli v Treh lilijah. Fantje so na tisti tekmi pokazali, da lahko enakovredno igrajo z ekipo Grosupljega.

V garderobi je bila atmosfera pred tekmo odlična kljub okrnjeni zasedbi. Strahu pred izjemno malo športno dvorano ni bilo. In v boj smo se podali zelo optimistično in z visokimi pričakovanji.

Vendar pa je bil začetek tekme povsem drugačen kot smo si ga obetali. Kot, da bi se ustrašili domače ekipe. Naši fantje nikakor niso zadeli čeprav so si pripravili veliko priložnosti. Poleg tega so domačini zadeli skoraj vse kar so vrgli na koš. Tudi obramba in skok nista bila briljantna in domača ekipa je v 9 minuti po delnem izidu 18:0 vodila s kar 21:2. Prav ob koncu četrtine se je zaostanek minimalno zmanjšal in tako je bila razlika po prvih 10 minutah 17 točk.

Posvet in nasveti med odmorom so obrodili sadove in kar naenkrat je igra dobila glavo in rep. Prednost domačinov je hitro začela kopneti in na krilih kapetana Medveda je bil rezultat malo pred koncem polčasa izenačen. Naši fantje so bili v hudem naletu domačine pa je rešila sirena, ki je oznanjala konec prvega polčasa. Ob polčasu je bil zaostanek minimalen in sicer 2 točki.

Med polčasom so fantje dobili nov paket nasvetov za drugi polčas. Začetek drugega polčasa je bil zelo umirjen obe ekipi sta dosegali koše vendar so domačini pobegnili na 7 točk. Fantje so se na vse pretege trudili priti spet bližje vendar je na sceno stopil kapetan domače ekipe in z nekaj uspešnimi napadi prednost spet povečal na dvomestno številko medtem, ko je našim fantom zmanjkalo gorivo. Ob koncu tretje četrtine je bila razlika 16 točk.

V zadnji četrtini smo šli na vse ali nič in kmalu ostali brez 2 glavnih igralcev,ki sta ob zelo strogem sodniškem kriteriju prejela 5 osebno napako. Sanj o povratku kot se je zgodil v Laškem je bilo kmalu konec priložnost za igro pa so dobili še mlajši igralci. Končni rezultat na koncu pa 74:57

KK GROSUPLJE: KK ZLATOROG 74:57 (21:4,6:21,29:15,18:17)

KK ZLATOROG: Lukacs 4, Gartner 3, Fon 1, Djuričič Luka 4, Pajk 10, Pasarič, Arsenič 3, Klezin 9, Medved 23, Djuričič David, Rudnik

Trener Žiga Jug: “Na začetku tekme smo bili povsem prestrašeni kot, da bi se ustrašili nasprotnika. Nezbranost pri lahkih metih in v obrambi nas je pahnila v velik zaostanek, ki pa smo ga hitro izničili. v drugem polčasu nam je zmanjkalo energije vendar smo pokazali, da lahko igramo z tako močnim nasprotnikom. Čestitke igralcem za igro in borbo.”