Turnir Plzen: U13 osvojili turnir, U15 4. mesto

Zadnje jutro smo se zbudili zelo zgodaj saj smo morali pospraviti vso prtljago in sobe ter se pripraviti za odhod iz hostla. Ko smo imeli vse stvari pospravljene na avtobusu smo se odpravili na zajtrk. Po pomembnem obroku pa smo odšli v dvorano in se počasi začeli pripravljati na veliki finale. Kmalu je bil čas za tekmo nasprotnik pa ekipa Nurnberga. Naši fantje so začeli tekmo tako kot vse ostale na tem turnirju in kmalu pokazali nasprotniku, da z zlatorogeci ni šale. Po prvi četrtini je bil rezultat 12:6. Nato pa so fantje prestavili prestavo višje in z nekaj ukradenimi žogami, lahkimi polaganji prišli do občutnejše prednosti. Polčas je tako pripadel našim fantom in sicer za 20 točk. Tudi v tretji četrtini se ni popuščalo in prednost je samo naraščala ter tako znašala po 3 četrtinah kar 29 točk. Zadnja četrtina je bila tako zgolj formalnost več priložnosti pa so dobili fantje, ki prej niso igrali veliko. Končni rezultat pa 46:21 in fantje so se lahko začeli veseliti zaslužene lovorike saj so skozi turnir pokazali največ znanja. Na finalni tekmi pohvale tudi ekipi U14, ki je z glasnim navijanjem popeljala fante do zmage.

KK ZLATOROG: KK NURNBERG 46:21 (12:6,20:6,14:5,0:4)

ZLATOROG:BAŠ, MINIČ, KOVAČ 4, GARTNER 12, BROD, ČATER, DJURIČIČ DAVID, DJURIČIČ LUKA 7, KERIN, MUMELJ, VLAOVIĆ, MAVRIČ 5, ANTEŠEVIČ 6, STUPAN 4, PIRŠ 8

Takoj zatem je sledila podelitev priznanj in pokalov najboljšim ekipam v kategoriji U13. Zlatorogeci so dobili največji pokal poleg tega pa sta bila v najboljšo peterko turnirja izbrana Luka Djuričič in Filip Pirš. Nagrada za najboljšega igralca turnirja pa je zasluženo romala v roke Valentina Gartnerja. Ko so bila vse nagrade podeljene smo se odpravili na kosilo. Po kosilu pa smo na hitro skočili v bazen preden se je začela tekma ekipe U14 za tretje mesto.

Nasprotnik v tekmi za tretje mesto je bila ekipa BBK Banovce nad Bebravou. Nasprotnik je že na začetku tekme pokazal svojo prednost v moči in višini in tako hitro povedel 8:2. Naši fantje se niso dali in so se približali na samo 3 točke razlike za kaj več pa ni bilo moči. Nasprotnik je skozi celotno tekmo izkoriščal svoje prednosti in višal prednost. Zlatorogeci so poizkusili narediti vse kar je bilo v njihovih močeh. Ob polčasu je bila razlika 15 točk. V tretji četrtini je nasprotnik še vedno višal svojo prednost medtem ko so naši fantje en za drugim odhajali iz igre zaradi osebnih napak. Vendar tudi brez nekaj igralcev niso popuščali in zadnjo četrtino z nekaj lepimi potezami v napadu in agresivno obrambo tudi dobili. Končni rezultat pa 54:33.

KK ZLATOROG: BKK BANOVCE 33:54 (13:18,2:12,3:12,15:12)

ZLATOROG: HORVAT 2, LESJAK 3, ŠPILER 4, RIBEŽL 5, GARTNER 6, GLUŠIČ, DJURIČIČ 5, ŠPAN, MASTNAK 8, PIRŠ

Po tekmi je sledila podelitev nagrad ekipam in posameznikom. Ekipa U14 je tako dobila priznanje za odlično 4. mesto. Med posamezniki pa je bil v prvo petorko uvrščen Jan Ribežl.

Čestitke obema ekipama za odlične tekme in znanje, ki so ga prikazali na vseh tekmah v 3 dneh. Pokazali so vse kar so se naučili na treningih in odlično zastopali barve našega kluba.

ČESTITKE ZLATOROGECI!!!

Po vseh podelitvah in ceremonijah smo se končno odpravili na avtobus in se začeli vračati v Slovenijo. Za igralce, ki so bili na tem turnirju prvič bo to vsekakor odlična izkušnja za naprej. Trije dnevi so minili prehitro vendar smo jih izkoristili do popolnosti in upamo, da se naslednje leto spet vračamo.