Šteje samo zmaga

Košarkarji Zlatoroga so odigrali tekmo 2. kola lige za obstanek. Iz gostovanja v Škofji Loki so na kontu zapisali novo zmago.

Tekma so odločno pričeli domačini in povedli ter vodili skozi celotno prvo četrtino. Najvišja prednost, ki so jo imeli je bila trinajst točk. Do polčasa so Laščani prednost domačinov popolnoma izničili in na glavni odmor sta ekipi odšli z izenačenim rezultatom 42:42.

V drugem polčasu so Laščani zaigrali bolje in gostom pobegnili ter nadzorovali potek srečanja, vse do zadnjih minut tekme, ko so igralci LTH Castingsa pričeli z zadnjim lovom. Trideset sekund pred koncem tekme je bil po prejeti trojki določen končni rezultat 73:74.

LTH Castings : Zlatorog 73:74 (23:10, 19:32, 14:21, 17:11)

Strelci: Vodiškar, Maček 5, Thomas 7, Zadnik 4, Barič 13, Lisica, Polutak, Durnik 20, Popović 24, Miljković 1, Grdadolnik

Naslednjo tekmo v ligi za obstanek bodo Laščani odigrali v petek 16. marca, ko v Laškem gostuje ekipa Celja. Že v ponedeljek 12. marca pa bo v dvorani Tri lilije na sporedu prvo srečanje polfinala lige Helios Alpe Adria cup proti ekipi Brna.