Slabši zaključek odnesel zmago v Novem mestu

Moštvo Zlatoroga je v 21. kolu Lige Nova KBM v Novem mestu doživelo peti poraz v tej sezoni. Po izenačeni tekmi so morali izbranci Aleša Pipana na koncu priznati premoč Krki, ki je slavila zmago s 85:78.

Po enakovrednem boju na uvodu tekme, v katerem sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, so ob koncu druge četrtine prvi udarili Novomeščani. Oddaljili so se na 41:35, a so se Laščani hitro pobrali in ohranili korak z njimi, tretjo četrtino pa nato odprli z delnim izidom 11:2 in prešli v vodstvo z 51:46. Toda košarkarji Krke so manj kot dve minuti pred koncem četrtine slovenske podprvake ujeli, jih prehiteli, in na začetku zadnjega dela igre povedli s sedmimi točkami naskoka (69:62). Vodstvo sedemkratnih državnih prvakov je naraslo že na +8 (72:64), in kljub temu, da se je moštvo iz mesta ob Savinji v zaključku tekme po zadetem metu za tri točke Nejca Bariča približalo na vsega točko zaostanka (78:79), je v zadnjih 46 sekundah Matej Rojc z dvema polaganjema odločil zmagovalca.

V dresu Zlatoroga so bili najbolj razpoloženi Barič s 23, Igor Tratnik z 20, in Jan Špan s 16 točkami, medtem ko nihče drug ni presegel meje petih točk. Klub iz Novega mesta je zelo dobro unovčil daljšo klop, saj so igralci Krke, ki tekme niso začeli v prvi peterki, dosegli kar 21 točk več (33), kot igralci iz Laškega (12). Najboljši strelec Novomeščanov je bil Matic Rebec z 18 točkami, Žiga Dimec pa je s 17 točkami in 10 skoki vknjižil dvojni dvojček.

Košarkarji Zlatoroga se bodo na parket znova vrnili v torek, ko se bodo na tekmi zadnjega, 22. kola Lige Nova KBM, v domačih Treh lilijah pomerili s Hopsi iz Polzele.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
”Po takšnem porazu je potrebno dobro preučiti, kje smo počeli napake. Zagotovo jih je bilo veliko. Za poraz smo krivi sami. Predvsem smo bili neosredotočeni, pešal pa je tudi naš skok v obrambi, kar nas je na koncu stalo zmage.”

Nejc Barič, igralec Zlatoroga Laškega:
”Končni rezultat tekme pravzaprav pove vse. Prejeti 85 točk na gostovanju enostavno pomeni poraz. Košarkarjem Krke nismo uspeli slediti. Zaigrali smo premehko v obrambi, prejeli preveč točk, v končnici pa je zmanjkalo tudi osredotočenosti. Novomeščani so zasluženo zmagali.”