Še tretja zmaga v ligi za obstanek

Košarkarji Zlatoroga so odigrali še tretjo tekmo v ligi za obstanek in zabeležili tudi tretjo zmago. Tokrat so na čisto pravem sosedskem derbiju s Celjem zabeležili zmago s 103:56.

Prvih nekaj minut so gostje iz Celja uspešno držali priključek z igralci Zlatoroga, nato pa že do prve četrtine popustili in prednost Laščanov je samo še rasla. Po prvi četrtini je bil rezultat 26:18, do polčasa pa se je prednost povzpela že na neulovljivih 54:30 in zmagovalec je bil praktično že znan.

Košarkarji Zlatoroga se niso ustavili niti v drugem polčasu. Nadaljevali so z zbrano igro v obrambi in napadu, ter samo poviševali prednost. Trener Pipan je ponudil priložnost za igro tudi igralcem, ki drugače igrajo manj, ki pa so jo dobro izkoristili. Končni rezultat je bil 103:56.

Zlatorog : Celje 103:56 (26:18, 28:12, 27:16, 22:10)

Strelci: Vodiškar 9, Maček 7, Thomas 18, Ledl, Zadnik 12, Barič 4, Lisica, Polutak 5, Durnik 24, Popović 15, Miljković 4, Grdadolnik 5

Zlatorog bo naslednjo tekmo v ligi za obstanek odigral v torek 27. marca, ko gostuje pri ekipi Podčetrtka, že v ponedeljek pa bo na sporedu povratno srečanje Helios Alpe Adria cup na Češkem, proti ekipi Brna.