Še drugič boljši od Rogaške

Naši košarkarji so še drugič v Ligi Nova KBM premagali Rogaško. Če so sredi novembra v Rogaški Slatini slavili v izdihljajih tekme, so tokrat vprašanje zmagovalca rešili veliko prej. Na začetku zadnje četrtine je bilo že 74:55, na koncu pa 93:78. Izkoristili smo utrujenost in težave s poškodbami pri Rogaški, za katero je bila to osma tekma v šestnajstih dneh. Za Slatinčane je bil to drugi poraz v zadnjih petih tekmah državnega prvenstva in skupno sedmi. “Coach Chris” je imel niz razpoloženih košarkarjev, ki so gostom nekaj točk prednosti prepustili le na začetku, nato pa so bili boljši v vseh pogledih.
Pet igralcev je imelo dvomestno število točk, Nejc Barič pa je devetim točkam dodal deset podaj. Michael Gant je ob 19 točkah imel šest skokov, Matur Maker (10 točk) je imel še enega več, Jalen Lindsey (13 točk) je zadel štiri trojke, Cleveland Thomas (15 točk) eno manj, Matej Rojc (17 točk) pa je imel še pet skokov in štiri podaje. Pri ekipi Rogaške je Rashun Jarell Davis dosegel 20 točk.
Sedaj nas čakata dve gostovanji, prvo že to sredo v Novem mestu pri Krki, nato še s Petrol Olimpijo 4. februarja.