S prvo stotico v letu 2018 do 1. mesta v skupini A

Košarkarji Zlatoroga so odigrali še zadnje srečanje v rednem delu lige Helios Alpe Adria cup.

Tekmo proti BC Hallmann Vienna so bolje pričeli domačini in hitro povedli. Sredi četrtine so Dunajčani Laščane sicer ujeli in na enajsti točki tudi prehiteli, a vodstvo gostov ni trajalo dolgo. Laščani so do konca četrtine ponovno pobegnili. Tudi v drugi četrtini se je nadaljevala izenačena igra na obeh straneh. Na polčas so s prednostjo osmih točk odšli Laščani.

V tretji četrtini so gostje iz Dunaja poizkušali ujeti razpoložene Laščane, vendar na manj kot tri točke zaostanka jim ni uspelo priti. Zadnja četrtina pa je minila povsem po notah igralcev Aleša Pipana.  Dobili so jo kar z rezultatom 29:6 in dosegli prvo stotico v koledarskem letu 2018. Končni rezultat je bil 107:80.

Z zmago so Laščani zasedli 1. mesto v skupini A in se bodo v četrtfinalu pomerili z ekipo Körmenda.

Zlatorog : BC Hallmann Vienna 107:80 (29:22, 26:25, 23:27, 29:6)

Strelci Polutak 22, Kusovac 18,  Thomas 16, Durnik 15,  Vodiškar 11, Grdadolnik 10, Zadnik 7, Barič 6, Miljković2, Lisica, Popović.

Aleš Pipan, trener KK Zlatorog Laško:Čestitam fantom za zasluženo zmago. S tem smo zasegli 1. mesto v naši skupini.“

Naslednjo tekmo bodo igralci Zlatorog odigrali že danes, ko ob 19.00 gostujejo v Novem mestu.