Prigarana in zaslužena zmaga nad Olimpijo

Košarkarji Zlatoroga so v 4. kolu lige Nova KBM v domači dvorani Tri lilije gostili ekipo državnih prvakov iz vrst Petrol Olimpije in zasluženo osvojili prvo zmago.

Košarkarji Petrol Olimpije so bolje vstopili v tekmo in si hitro priigrali prednost, ki je sredi prve četrtine znašala že enajst točk. Laščani so se kmalu zbrali in pričeli loviti Ljubljančane, ter jih do polčasa tudi ujeli. Ob polčasu je na semaforju pisalo 42:42.

Tretja četrtina se je pričela izenačeno tako, da si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti. Ob koncu četrtine pa so pobudo prevzeli domačini ter se oddaljili na 5 točk razlike. Zadnjo četrtino so gostje pričeli z nekaj zaporednimi točkami in ponovno povedli, kar pa ni pomenilo, da je tekma končana. Tako kot nekajkrat na tekmi, so se igralci Zlatoroga pobrali in z energično igro v napadu ter v obrambi ponovno prevzeli pobudo ter vstopili v zadnjo minuto z dvema točkami prednosti. Laščani so v zadnji minuti z uspešnimi meti dosegli osem odločilnih točk medtem, ko Olimpija zgolj štiri.

To je bila prva zmaga Zlatoroga v novi sezoni lige Nova KBM in prvi poraz Olimpije. V naslednjem kolu bodo Laščani gostovali v Rogaški Slatini. Tekma bo na sporedu v soboto 4. novembra ob 19.00.

Zlatorog : Petrol Olimpija 88:81 (20:28, 22:14, 19:14, 27:26)

Strelci: Vodiškar, Kusovac 5, Ledl, Zadnik 7, Medvešek, Barič 18 (7 skokov, 7 asistenc), Lisica, Polutak 26, Durnik 4, Lapornik 21, Miljković 4, Grdadolnik 3

Aleš Pipan, trener KK Zlatorog Laško:
“Čestitam fantom za borbenost. Danes so dali vse od sebe in so si to zmago zaslužili. Naša igra še vedno niha in imamo še ogromno rezerve. Nocoj so fantje pokazali, da imajo karakter in igrajo zbrano, ko je to najbolj potrebno. Dokazali so, da lahko parirajo boljšim ekipam.”