Preko Elektre do lige za prvaka

Visoka zmaga Zlatoroga na gostovanju v Šoštanju je potrdila dobro formo Pipanovih fantov ter, da so pripravljeni na ligo za prvaka. Končen izid je bil kar 121:62. Laščani so bili proti Elektri neustavljiv nasprotnik, že v prvem polčasu so zabeležili že 68 točk. Mesto med prvimi tremi ekipami so si fantje tako zagotovoili že krog pred koncem rednega dela prvenstva, ki ga bodo zaključili v sredo v Treh lilijah, ko pride v goste LTH Castings.

Proti Elektri so zaigrali vsi Zlatorogovi igralci, minute sta dobro izkoristila Rade Lisica, ki je dosegel 14 točk in vpisal 10 skokov ter Enej Miklavčič z 10 točkami.

Za Zlatorog je zmaga proti Elektri že osma na zadnjih devetih tekmah.

“Napravili smo tisto, kar smo si želeli. po tekmi je najbolj pomembno, da ni prišlo do kakšne poškodbe ter da se sedaj lahko osredotočimo na nove izzive, ki so pred nami,” je bil zadovoljen trener Aleš Pipan.

Elektra: Zlatorog 62:121 (14-35, 10-33, 16-29, 22-24)

Zlatorog: Jurak 2, Barič 4, Jeftić 18, Lisica 14, Miklavčič 10, Krušič 19, Vašl 20, Abrams 14, Vujasinović 2, Đekić 6, Čebašek 12.