Po prvi četrtfinalni tekmi v zaostanku s tremi točkami

Košarkarji Zlatoroga so odigrali prvo četrtfinalno tekmo pokala Helios Alpe Adria cup. Na gostovanju na Madžarskem pri Körmendu so zabeležili poraz z rezultatom 85:82 in so pred povratnim srečanjem v dobrem položaju za morebitno napredovanje v polfinale.

Srečanje je bilo zanimivo od začetka do konca. Bolje so ga začeli Lašani, ki so po prvi četrtini vodili s sedmimi točkami prednosti a do polčasa prednost izgubili in na glavni odmor odšli z tremi točkami zaostanka. 42:38 je pisalo na semaforju.

Drug polčas so bolje odprli domačini in prevzeli pobudo. Ob pričetku zadnje četrtine so imeli že devet točk prednosti, kar je igralce Zlatoroga prebudilo in so do konca srečanja dihali za ovratnik domačinom. Zadnji napad na tekmi je pripadel igralcem Zlatoroga, ki pa ga žal niso zaključili uspešno. Končni rezultat je ostal 85:82.

Körmend : Zlatorog 85:82 (20:27, 21:11, 27:21, 17:23)

Strelci: Vodiškar, Maček 15, Thomas 21, Barič 17, Lisica, Polutak 10, Durnik 8, Popović 9, Miljković, Grdadolnik 2

Povratno srečanje je na sporedu v sredo 28. februarja ob 19.00 v dvorani Tri lilije v Laškem.