Po hudem boju zmaga nad Podčetrtkom

Laščani so do zmage v derbiju začelja prišli v končnici, ko jim je uspelo ohraniti minimalno prednost, ki so jo gradili skozi celo tekmo. Gostje so bili v vodstvu le na začetku, Zlatorog pa si višje prednosti od desetih točk ni priigral (44:34). Devetkrat sta se ekipi izmenjali v vodstvu, rezultat v Treh Lilijah pa je bil šestkrat izenačen.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah. Laščani so v vodstvo prešli dobri dve minuti pred koncem po košu Matica Grušovnika, Žan Kosič je na drugi strani zgrešil trojko, Grušovnik pa je minuto in 20 sekund pred zaključkom povišal prednost Zlatoroga na 70:67. Te razlike gostom ni uspelo nadoknaditi, čeprav sta pri 70:69 v zadnjem napadu poskusila Kosič in Žiga Švigelj.

Robi Ribežl: “Derbi, ki šteje dvojno. Te dve točki znata na koncu veliko pomeniti. Začel smo v nekem krču, vendar vseeno moram čestitati svojim igralcem, ki so odigrali obrambo na nivoju. Všeč mi je bila fizična igra obeh ekip, tako se igra košarka.”