Po -20 in podaljšku Kobić do prve zmage na EP

Reprezentanca Bosne in Hercegovine, v kateri igra laški košarkarski up Dino Kobić, je z zmago začela nastope na evropskem prvenstvu za fante do 18 let. Po podaljšku je Izraelce premagala s 103:102.

Bosanski reprezentanci je uspel izjemen preobrat, saj je dobre štiri minute pred odhodom na glavni odmor, po nizu 0:10, zaostajala že za 20 točk (22:42). Z veliko vztrajnostjo je priključek ujela šest minut pred koncem srečanja, ko je povedla z 72:71. V zadnje sekunde se je Kobić s soigralci podal s tremi točkami naskoka (90:87), a po skoku v napadu sekundo pred koncem prejel trojko za izenačenje na 90:90. V podaljšku so bili Bosanci od tekmecev vseskozi pol koraka pred tekmeci in z nekoliko več sreče obračun tudi dobili.

Zlatorogov košarkar je v rednem delu tekme na parketu preživel dve minuti in pol, v katerih je njegova statistika, z izjemo osebne napake, ostala prazna. V soboto BIH ob 12. uri čaka obračun z Litvo.

EP ZA FANTE U18, DIVIZIJA A, 1. DEL, SKUPINA C:

1. kolo, petek, 16. decembra:
BOSNA IN HERCEGOVINA : IZRAEL 103:102 (16:24, 16:25, 23:17, 35:24, 13:12) – po podaljšku