Ostali brez možnosti za ligo za prvaka

Košarkarji Zlatoroga so odigrali tekmo 16. kola lige Nova KBM in zabeležili poraz proti ekipi Ilirije.

V dvorani Tivoli so domačini odločno pričeli s tekmo in hitro povedli z 14:2. Laščani so strnili vrste in se do konca prve četrtine vrnili na zgolj tri točke zaostanka, vendar prejeli koš v zadnji sekundi in na prvi odmor odšli z zaostankom petih točk. Tudi drugo četrtino so domačini odigrali bolje in ob polčasu je na semaforju pisalo 45:36.

Tretja četrtina je minila povsem v znamenju igralcev Ilirije, ki so igralce Zlatoroga nadigrali z 18:9 in prednost povišali na plus osemnajst točk, kar je bila po izenačeni igri v zadnji četrtini tudi končna razlika. Domačini so prišli do zmage z rezultatom 88:70.

S porazom je Zlatorog izgubil vse možnosti za nastop v ligi za prvaka.

Ilirija : Zlatorog 88:70 (28:23, 17:13, 18:9, 25:25)

Strelci: Vodiškar 8, Thomas 15, Zadnik, Barič 6, Lisica, Polutak 10, Durnik 6, Popović 15, Miljković 8, Grdadolnik 2

Zlatorog bo naslednji tekmo odigral 10. februarja v Novem mestu, zadnjo domačo v rednem delu pa 13. februarja doma proti Hopsom.