Odločila je Lapornikova trojka

Gostovanje v Rogaški Slatini se je za Zlatorog (končno) izšlo po načrtih. Izid 77:78 je bil dovolj, da so se v Laško vrnili z dvignjenimi glavami.

Tekma, ki je bila v prvem polčasu že skorajda odločena, saj je Zlatorog na odmor ošel z 18 točkami prednost. Rogaška se je nato prebudila in začela s povsem drugačno igro kot jo je odigrala v prvih dvajsetih minutah. Strnila je svoje vrste in začela nižati razliko. V 35. minuti so Slatinčani povedli za točko in začele so se zadnje minute, ki so marsikoga stale kakšno seknudo življenja. Zlatorog je dve minuti pred koncem izkoristil priložnost, ko gostitelji niso znali unovčiti napada, potem ko so povedli s 75:72. Zadnje sekunde sta bila junaka tekme Miha Lapornik in Saša Zagorac, ko sta izenačila na 75. Sledil je koš Čebularja, Rogaška je ponovno povedla. Sekundo in 23 stotink pred koncem pa je iz razdalje 8 metrov na koš vrgel Lapornik, zadel in Zlatorog popeljal do druge zmage v ligi za prvaka!

Rogaška:Zlatorog 77:78 (20-28, 15-25, 21-12, 21-13)

Zlatorog: Barič, Ledl, Tratnik 22, Durnik, Miklavčič, Jovanović 2, Lapornik 14, Marasović 1, Ponjavić 8, Zagorac 26, Grdadolnik, Vašl 5

Rogaška: Ferme 10, Pelc 5, Jotić, Koštomaj 2, Boban 6, Dimec 11, Čebular 10, Primorac 13, Bubnić 12, Drame, Grušovnik, Matić 8.