Najvišji poraz letos

Hopsi se na Polzelo vračajo z dvema točkama. Na lokalnem obračunu v Laškem so prepričljivo premagali Zlatorog in se mu tako oddolžili za poraz v podaljšku v prvem krogu sredi oktobra. Za Polzelane je to tretja zaporedna zmaga in šesta v ligi Nova KBM, Laščani pa so izgubili četrtič v nizu in zdrsnili na 4-6. Glede na to, da je domači strateg Chris Thomas zaradi težav s poškodbami večino tekme odigral z zgolj sedmimi igralci, ki so le s težavo sledili ritmu gostov in na koncu zaostali v vseh statističnih elementih, najvišji poraz Laščanov v tej sezoni ni nepričakovan. Domači so že v prvi četrtini zaostali v skoku s 3:13, ob odmoru je bilo razmerje 12:24, na koncu pa 21:43. Temu primerno se je gibala tudi razlika na semaforju, ki je najvišjo vrednost dosegla v zadnji minuti pri 54:101.

Pri gostih so trije igralci dosegli po 18 točk, Austin James Burgett (8 skokov), Simo Atanacković (5 podaj) in Donovon Matthew Jack (9 skokov), pri domačih pa je 15 točk zbral Nejc Barič (7 podaj).

Za Zlatorog je bila to druga v nizu štirih domačih preizkušenj, naslednja jih čaka 29. decembra proti Šentjurju, Hopsi pa bo 30. decembra pred televizijskimi kamerami gostili državne prvake iz Ljubljane.

ZLATOROG LAŠKO : HOPSI POLZELA  57:101 (20:29, 16:20, 12:28, 9:24)