Na prvi tekmi boljši od Olimpije

Na prvi četrtfinalni tekmi Pokala Spar je Zlatorog z 82:81 porazil Union Olimpijo. Z igro v prvem polčasu trener Pipan ni bil najbolj zadovoljen, a so kasneje fantje pokazali drug obraz: “Rad bi pohvalil naše fante, predvsem za prikazano v drugem polčasu. Na tekmi smo prikazali dva različna obraza. Z igro v prvih 20 minutah zagotovo ne moremo biti zadovoljni, saj smo bili v obrambi preveč mlahavi, v napadu pa premalo odločni in storili preveč napak. Izgubljene žoge so gostom iz Ljubljane dale možnost, da so z lahkimi koši dobili prvi polčas. Po odmoru je bil naš pristop drugačen. Pokazali smo več osredotočenosti in kontrole nad žogo. Tudi v obrambi smo zaigrali bolj čvrsto. Nekaj minut pred koncem smo vodili že s sedmimi točkami razlike, na koncu pa popustili. Vsaka zmaga šteje, a to je šele prvi polčas. Do povratne tekme nas čaka trening, na katerem bomo analizirali našo igro. V Ljubljano se ne podajamo z belo zastavo. Še enkrat bomo skušali dati vse od sebe, na koncu pa bomo videli, kaj nam bo to prineslo.”

Med polčasom je KK Zlatorog izvedel nagradno igro v kateri si je gospa Barbara z natančnim izvajanjem prostih metov zagotovila ogled smučarskih poletov v Planici. Nagrado je podelil Izletnik Celje.

V sredo čaka Zlatorog še druga četrtfinalna tekma z Unionom Olimpijo, in sicer ob 19. uri v Hali Tivoli.