Lokalni derbi po podaljških domačim

Lokalni derbi Zlatoroga in Hopsov se je v drugem polčasu razvil v pravo posalstico za košarkarske navdušence. Potem, ko so domačini vodili že za 18 točk, so jih gostje uspeli ujeti in srečanje je postalo še bolj razburljivo, ko se je redni del končal izenačeno na 82. Sledila sta dva podaljška, na koncu je bila sreča na strani Zlatoroga, končalo se je 106:100.

V drugem podaljšku je Laščanom uspel preboj, tesno je bilo še pri pri izidu 99:97, zadnje minute pa so ob mirni roki Daniela Vujasinovića prinesle zmago Zlatorogu. Pri zmagovalcih je bil z 21 točkami najboljši Miha Vašl, pri gostih pa s 24 Fields.

V naslednjem krogu državnega prvenstva bo Zlatorog gostoval v Domžalah pri Helios Suns.

Zlatorog: Hopsi 106:100 (24-27, 22-14, 23-16, 10-25, 9-9, 15-9)

Zlatorog: Jurak 20 (8 skokov), Barič, Jeftić 16, Lisica, Grdadolnik, Miklavčič, Krušič 17 (8 skokov), Vašl 21, Abrams 9, Vujasinović 6, Đekić 10 (8 skokov), Čebašek 7 (9 skokov)

Hopsi: Mcdonald 17, Woolridge 19, Rat, Rizman 18, Fields 24, Dingman, Štok, Durnik, Stojnič, Marasović 7, Godler, Kosič 15.