Leto 2018 pričeli s porazom

Košarkarji Zlatoroga so odigrali srečanje 12. kroga Lige Nova KBM proti ekipi Šenčur GGD in v napeti končnici morali priznati premoč gostom.

Srečanje se je pričelo izenačeno in nobena izmed ekip si ni priigrala večje prednosti. Po prvi četrtini so bili v vodstvu gostje iz Šenčurja z 20:22. Drugo četrtino so dobili košarkarji Zlatoroga z dvema točkama in ob polčasu je na semaforju pisalo 45:45.

Tudi drug polčas tekme se je nadaljeval v izenačenem ritmu in tako je bilo vse do zadnjih minut tekme, ko se je po nekaj čudno dosojenih napakah potek tekme preobrnil v korist Šenčurjanov.

Zmage so se na koncu veselili gostje iz Šenčurja z rezultatom 87:92.

Zlatorog : Šenčur GGD 87:92 (20:22, 25:23, 23:22, 19:25)

Vodiškar, Kusovac 25, Zadnik 4, Medvešek, Barič 27, Lisica, Polutak 9, Durnik 11, Popović 11, Miljković, Grdadolnik

Aleš Pipan, trener KK Zlatorog Laško: “Zmaga je odšla v goste vendar bi lahko bilo tudi drugače!”

Naslednje srečanje bodo igralci Zlatoroga odirali že v ponedeljek, ko v Treh lilijah v okviru Helios Alpe Adria cup gostuje ekipa USK Praha iz Prage. V četrtek bo prav tako v Laškem na sporedu prvo četrtfinalno srečanje pokala Spar proti ekipi Krke. V ponedeljek pa bodo košarkarji Zlatoroga gostovali v Ljubljani pri Petrol Olimpiji.