Krka je bila boljša

Košarkarji Zlatoroga so odigrali predzadnje srečanje v rednem delu lige Nova KBM. Gostovali so v Novem mestu, kjer so zabeležili poraz z rezultatom 69:58.

Tekma se je pričela zaspano na obeh straneh. Obe ekipi sta naredili večje število napak in neuspešno izvajali mete na koš tako, da je po petih minutah na semaforju pisalo 4:4. Domačini so izkoristili manjšo rotacijo Aleša Pipana in povedli ter rednost držali do polčasa.

Tretjo četrtino so bolje začeli Laščani in z delnim rezultatom 7:0 hitro ujeli priključek in rezultat na 41. točki izenačili, nato pa je sledil mrk, kar so izkušeni domačini izkoristili in z delnim izidom 11:0 stvari postavili na svoje mesto. Do konca srečanja se Laščanom ni več uspelo resneje vrniti v tekmo. Končni rezultat je bil 69:58.

Krka : Zlatorog 69:58 (18:14, 21:16, 14:13, 16:15)

Strelci: Thomas 16, Medved, Zadnik, Medvešek, Barič 7, Lisica, Polutak 16, Durnik 1, Popović 9, Miljković, Grdadolnik

Aleš Pipan, trener KK Zlatorog Laško: “Čestitke ekipi Krke za zmago, kateri želim veliko sreče v ligi za prvaka.”

Košarkarji Zlatoroga bodo v zadnjem kolu rednega dela, v torek 13. februarja gostili ekipo Hopsov iz polzele. Tekma bo na sporedu ob 19.00 v dvorani Tri lilije.